Közösség

Vélemény:

 

NA Szarvasbébi - 1. évad

(2024)

Összetett stand-up

 
szemtelen   2024.04.19 13:18
0

A Szarvasbébi egy vígjátéknak (is) nevezett dráma, nekem mégis úgy tűnt, mint a nyers igazságok kimondására hivatott pszichológiai történet, amin nehéz lesz őszintén nevetni. Két személy önpusztító, démonokkal küzdő, zavaros viselkedését láttam, személyes szócsatákat és „iPhone-ról küldött” fenyegetésbe illő üzenetek sorát. Hét epizódon keresztül csordogálnak a csatornalefolyó örvényében sodródva, egyre mélyebbre. Történetük a kétségbeesés, a szánalom, a gonoszság, az erőszakosság, az önpusztítás útján halad. A kifejezésmód ironikus szeretne maradni, de a vegyített elemek leuralják; kit ébren tartanak, ki belefárad. Nehéz kategorizálni, a sötéten komikus hangvétel mellett a szócsaták időnként borzasztóan realisztikusnak tűnnek. A karakterek nagyon jól megírtak, és az alakítások is zseniálisak. Mivel az összetett érzelmek hullámvasútként hatottak rám, néha kényelmetlennek éreztem a fordulatos sorozatot, de meg kell mondanom – számomra is érthetetlen módon – az érdeklődést végig fenntartotta.