Közösség

Vélemény:

 

78 A Hangya

(2015)

A Hangya

 
Az amatőr   2018.07.02 19:55
0

Jó volt, bár nincs sok tapasztalatom a szuperhős filmekkel. Igazából a folytatása miatt határoztam el, hogy megnézem és nem bántam meg.Igazán szórakoztató volt és felüdítő. Lehet, hogy egy nagy klisé, de valljuk meg őszintén melyik szuperhősös sztori nem az. Tetszettek a karakterek, meg aranyos volt, a főszereplő kapcsolata a lányával, hogy neki akart bizonyítani. Hank Pym alakját is jól megformálták, a szó szerint bogaras öregúr nagyon szerethetőre sikeredett. Persze ott volt még a kemény csaj is Hope Van Dyne, Evangeline Lilly jól hozta a karaktert. Meg volt benne az a lüktetés, amit egy ilyen karakán személyiségtől elvárunk. Hope erős volt,de mégsem makacs,meg tudott bocsátani végül az apjának és Scott Langet is sikerült elfogadnia,jó volt az autós jelenetük, amikor Scottot megtanította hangyákat irányítani. Kifejezetten eredeti volt a film koncepciója, hogy a természetnek e kicsi, de bámulatos teremtményeire fókuszált. Scott a sztori végére teljesen azonosulni bírt a hangyákkal. Ember és természet közel kerültek egymáshoz.A befejezés is sokat sejtető volt, ahogy Scott visszatért a kvantumvilágból és felvetődött a kérdés: Jé ilyen is lehetséges,Janet Van Dyne,Hope anyja a Darázs talán visszatérhet? Élveztem a humort is a lezárásban, ahogy Luis újból előrukkolt egy hihetetlen történettel egy új melóról,amiről az unokatestvérétől hallott, az meg a nemtom kitől. Úgy gondolom bőven hagytak lehetőségeket a folytatásra és a nyáron mozikba kerülő Hangya és a Darázs méltó párja lesz majd az elődjének. Végeredményben a 2015-ös Hangya egy élettel teli akciófilm volt, ami kétségtelenül élvezetesre sikerült.