Közösség

Vélemény:

 

79 Sinister

(2012)

Sinister

 
moov18   2016.02.27 16:34
3

A Sinister az aprópénzből forgatott horrorfilmek egyik ékes példája, szép kis megtérüléssel. Nem pumpál új vért a kategóriába, nem váltja meg a műfajt mégis több mint másfél órás kellemes kikapcsolódásra alkalmas. Mesterien adagolja a feszültséget, izgalmas, idegtépő. Egy volt a szerencsém méghozzá az, hogy nem láttam az előzetesét, melyben kivétel nélkül szinte az összes poént előre lelövik. Jól megírt történet, kidolgozott forgatókönyv, gondosan felépített alkotás. Több filmből láthatunk nyílt lenyúlást, az alaptörténet sem túlságosan egyedülálló: talált szalagról nézünk vissza különböző bűneseteket, gyilkosságokat, ha pedig "szerencsénk" van akkor szereplőink lakhelye a díszlet ahol éldegélnek. Itt sincs ez másként. A videókra felvett gyilkosságok meglehetősen borzongatóra sikerültek, néhányszor erősen kirázott a hideg. Az aláfestő muzsika abszolút megdobta a már egyébként is komor hangulatot. Már egy ideje beterveztem, hogy megnézem a második részt, sajnos még nem jutott rá időm, de erősen rajta vagyok a témán. Kíváncsi vagyok ehhez a részhez képest vajon hova fejlődünk. Van egy tippem! Röviden: érdemes megnézni nálam tökéletesen betalált. Izgalmas, feszült, nyomasztó. Nem kell ennél több egy horrorfilmhez.