Sinister (2012)

Sinister

Ethan Hawke

Laca//Ho/rr/oR//   2021. 09. 13.

Mr. Boogie és Ethan csatája egy vetítőgépért

Itt nem a jump scare jelenetekre mentek rá, ahogyan az alapesetben történni szokott az effajta műfajoknál. Egy az egyben túlfokozott hangulat volt a cél, a végig tudatlanság állapota, melyet Ethan Hawke remekül alakított. A kis költségvetésű horrornak a home videós vonala jól működött, és nekem a végig komor, sötét hangulatú mű így is bejött, még ha nem is erre számítottam az előzetese után. Bevallom, a hiányérzet megmaradt, mivel jóval kevesebb jump scare vagy akciójelenet történt, mint arra számítani lehetett. Nem teljesen tudott kárpótolni a majd másfél órás kutakodás és az egyre groteszkebb puzzle átláthatósága. Kétes érzések voltak bennem a végén, bár azt hozzátenném, hogy a legvégén történtek nagy csavarbombája meglepett. Jó vége lett, amire nem igazán lehetett számítani, és az egy igazán erős horrorjelenet volt, amire a néző felkapja a fejét, még ha sejthető is, hogy valami történni fog még. Összességében egy jó kis elképzelés volt, persze ebben a műfajba sok újat nem hozott, de azért a sok kutakodás és kétségbeesés mellett (hozzáteszem, jó volt, és kíváncsivá is tett) több jump scare-t is el tudtam volna képzelni.

moov18   2016. 02. 27.

A Sinister az aprópénzből forgatott horrorfilmek egyik ékes példája, szép kis megtérüléssel. Nem pumpál új vért a kategóriába, nem váltja meg a műfajt mégis több mint másfél órás kellemes kikapcsolódásra alkalmas. Mesterien adagolja a feszültséget, i... több»

HercegPeter   2016. 12. 08.

Sajnos mielőtt megnéztem volna, többen is agyondicsérték nekem. Így óriási elvárásokkal ültem neki és nagyot csalódtam. A történet tetszett, de ezenkívül semmi extra számomra. Egyszer nézhető. A második rész viszont egyenesen borzasztó.

MKristijan   2016. 11. 14.

Nagyon betegnek találom, főleg a kisfilmeket. Pont ezért is kötik le az embert. A másodikhoz hasonlítva nekem ez jobban tetszett, határozottabb volt a történet és nem megszokott a befejezés.

mamiéstöti2   2017. 05. 05.

Az eleje nagyon felcsigázott, amikor viszont felfedték a film apropóját nagyot csalódtam. Aki szeret rettegni másfél órán át, annak ajánlani tudom, de igényesek kerüljék.

Sabnock Sanatory   2018. 03. 12.

A zene, a hangulat, a cselekmény lassú kibontakozása lenyűgözött!!! Magával ragad,borzongat....ez kell egy horrortól!

Edii   2015. 04. 24.

Bár én nem vagyok egy nagy horrorfilm néző, de láttam már egy párat, engem sokkolt, végig borzongtam az egészet. A vége nem igazán jött be, nem volt eléggé hiteles...

A forgatás 2011 őszén kezdődött Long Islanden.

(ps)

a film alapötletét az egyik rémálmából merítette, amit azután álmodott, miután megnézte A kör (2002) című filmet.

(ps)

Ethan Hawke a való életben is kipróbálta magát íróként. Két könyve jelent meg angolul, a Hottest State (1996) és az Ash Wednesday (2002).

(ps)

elismerte, hogy a főszereplő karakter, Ellison Oswalt nevét két ismert író, Harlan Ellison és Patton Oswalt nevei ihlették.

(ps)

A filmben látható kígyó a halálos marásáról híres királykígyó.

(ps)

Egy szó, mint száz a Sinister egy nagyon hangulatos, kegyetlen és izgalmas alkotás. Egy eléggé elcsépelt, sokszor látott zsánert újra tudtak gondolni és úgy tudták prezentálni, hogy valóban hatással vannak a nézőkre. több»