Közösség

Vélemény:

 

85 Jégvarázs

(2013)

Jégvarázs

 
ArpiHajdu és Réci   2017.02.04 19:26
1

Nekem kicsit már túlzás az a hype, ami a Jégvarázs körül zajlott (és zajlik a mai napig is), hiszen sokszor azzal rontják el a Disney rajzfilmeket, hogy már-már unásig sokat szerepeltetik őket, persze értem én, hogy ez is hozzátartozik a Disney-imázshoz, sőt a bevételei nagy részét azokból a jogdíjakból nyeri a stúdió, amiket bezsebel az Elzás hátizsákok és az Olaf-os pizsamák eladásából....de az azért már mégis sok volt, amit a Jégvarázs kapcsán lenyomtak az emberek torkán.
Ha ettől eltekintünk, akkor azt kell mondjam, hogy ez egy tényleg aranyos történet (nálam a képet az is árnyalta kissé, hogy nem sokkal a mese megnézése után láttam az Egyszer volt, hol nem volt című sorozat Jégvarázsos szériáját, ami némileg kifordítja magából a történetet). Visszatérve a mesére, nagyon hangulatos ez a téli, havas táj, a zenék fülbemászóak (azt leszámítva, hogy szerintem már minden feltörekvő énekes előadta életében legalább egyszer a Let it go/Legyen hó című dalt), a szereplők szerethetőek (főként a rénszarvas, aki kutyának képzeli magát, és a hóember, akinek minden vágya, hogy nyáron a tengerparton süssesse a hasát. Elza szerintem az egyik legszebb hercegnő, akit a Disney megalkotott. Összességében tehát, magával a sztorival nincsen semmi baj, az pedig már nem a produkció hibája, hogy a szereplői kissé túl vannak reprezentálva. Csupán ezért vonok le egy csillagot az 5-ből!