Közösség

Vélemény:

 

75 Uncharted

(2022)

Uncharted - az utóbbi 2 hónap egyik legjobbja

 
Petrus Rosidus Maximus   2022.02.23 21:55
6

Rendszeresen járok moziba, és mondhatom, hogy a december 30-án megnézett King's Man - A kezdetek óta a legjobb akciófilm az Uncharted, amit cinemában láttam. De előtte is csak októberben Az utolsó párbaj volt hasonló filmélmény. Az Unchartednek erős a látványvilága, jók a karakterei és színvonalas a főszereplők játéka is. A Tom Holland - Mark Wahlberg páros úgy tolják végig a filmet, mintha régóta összeszokott páros lennének, és a köztük lévő 25 év valójában csak pár esztendő lenne. Szellemes, eredeti a játékuk, fiatalos a lendületük. Bár nem ismerem azt a videójátékot, ami az egész alapja, önmagában a történet nekem bejött, noha egy szimpla kincskeresős sztori. Ugyanakkor pörgős a rendezés, amiért elismerés jár Travis Knight számára. Egyetlen kritika a főgonosz, akit valamiért egy csinos fiatal, fekete lánnyal játszatnak, a 26 éves Tati Gabrielle színésznővel. Nehéz elhinni, hogy minden szavára száz kilós hitmanek pattanjanak. Ezt leszámítva nagyon jó a film, mindenképp többször nézős. Az én értékelésem: 85%, főleg a látványvilág és a főszereplő-páros miatt. Amúgy meg le a kalappal az 50 éves Wahlberg kondija előtt.