Közösség

Vélemény:

 

80 Banks úr megmentése

(2013)

Banks úr megmentése

 
ArpiHajdu és Réci   2016.11.06 10:43
0

A filmet akkor érdemes megnézni (én is így tettem), amikor az embernek még egészen friss élményei vannak a Mary Poppins-szal kapcsolatban. Ugyanis így válik igazán érdekessé az, hogy végigkövethetjük a filmnek az elkészültét és megvan az a bizonyos "aha-élményünk", hogy ja tényleg, ebben a jelenetben ez így volt és így lett volna abban az esetben, ha P.L. Travers kéréseit is figyelembe vették volna. Amennyire utána olvastam a történetnek a film hűen ábrázolja azt a tényt, hogy az írónő bizony kemény diónak bizonyult a stúdió számára. Különleges belegondolni abba is, hogy mi lett volna ha... ma már annyira evidensnek tűnik, hogy a Mary Poppins-ban vannak animált pingvinek és hogy Dick Van Dyke alakítja Bert-öt, de vajon milyen mű született volna Travers elképzelései szerint. A film cselekménye két szálon fut, az egyikben a Mary Poppins megfilmesítése körüli vitákat ismerjük meg, valamint megteremtik számunkra a korabeli Disney-stúdió hangulatát, a másik szál pedig P.L. Travers gyermekkorának állít emléket, amely megteremti magát a magyarázatot, amely által kicsit érthetőbbé válik, hogy miért ragaszkodik ennyire egy-egy jelenethez az írónő. Mind Tom Hanks, mind Emma Thompson elképesztőek a szerepükben, egy nagyon kedves film született, amely hűen ábrázol egy valós történetet és végre bemutatja azt az embert, akinek oly sok szerethető animációs filmet köszönhetünk, a neve pedig halála után annyi évvel is garanciát jelenet az igényes mesetörténetekre.