Közösség

Filmzene

 
picurka   2022.02.12 15:06
0

Nektek melyik a kedvenc filmzenétek? Mi a címe és melyik film zenéje? Én nagyon szeretem a Speed me up című számot, ami a Sonic, a sündisznó zenéje, de emellett nagyon jó még az Agymanók és a Reszkessetek, betörők 1-2 zenéje is.

 
F79 2022.02.13 14:00
3

Saját, szigorúan szubjektív listáim (sorrend nélkül!)

Betétdalok:


Donnie Darko - Gary Jules: Mad World
Isteni sugallat - Joan Osborne: One Of Us
Kegyetlen játékok - Placebo: Every You Every Me
Pillangóhatás - Oasis: Stop Crying Your Heart Out
Hegylakó - Queen: Who Wants To Live Forever
Igazából szerelem - Texas: I\'ll See It Through
Mi vagyunk a legjobbak - KSMB: Sex Noll Två
Stranger Things - Echo & The Bunnymen: Noctural Me
Útvesztőben - Lou Reed: This Magic Moment
Jojo nyuszi - Love: Everybody\'s Gotta Live

Filmzenék:


Twin Peaks - Angelo Badalamenti: Twin Peaks Theme
Miami Vice - Jan Hammer: Crockett\'s Theme
Kampókéz - Philip Glass: It Was Always You, Helen
Rekviem egy álomért - Clint Mansell: Lux Aeterna
A tengeralattjáró - Klaus Doldinger: Das Boot
A Karib-tenger kalózai - Klaus Bedelt: He\'s a Pirate
A Birodalom visszavág - John Williams: The Imperial March
A Faun labirintusa - Javier Navarrate: Long, Long Time Ago
Elpusztíthatatlanok - John Carpenter: Coming To L.A.
Kampókéz - Philip Glass: Cabrini Green

 
F79 2022.02.13 14:11
0

Ajaj. Úgy látom, hogy a Youtube playlist beágyazások nem működnek.

 
Filmbarbár 2022.02.13 11:48
2

Nehéz választani... A Sergio Leone-westernek többségének zenéjéért rajongok, szerintem Ennio Morricone zseni volt. Ha már western, akkor mindenképpen megemlíteném pl. A szakértő c. filmet, A. F. Lavagnino fülbemászó főcímzenét írt. Plusz elmaradhatatlan Corbucci Djangója, Luís Bacalov mesteműve a zene. Vagy ott van a Psycho főcíme, Bernard Herrmann szintén tökéletesen eltalálta a hangulatot. Kicsit más stílus, de pl. a Tenebre zenéje is ütős a Goblintól. Vagy pl. Stelvio Cipriani halálkeringője a Piranha 2. részében, vagy szintén tőle A rendőrség megköszöni, illetve A rendőrség csak áll és néz zenéje. Nem kifejezetten filmzene ugyan, de A feladat c. magyar sorozathoz felhasználták John Keatingtől a The Unknown Planet c. számot, ami szerintem megint csak klasszikus. A végtelenségig lehetne sorolni a jobbnál jobb zenéket, biztosan sok olyan van, ami most nem jut eszembe.

 
Diabolus 2022.02.12 22:48
2

Amerikai Horror Story kedvenc évadom (Zártosztály) meghatározó dala, Voices of Light. Szerintem érdemes meghallgatni, én imádtam, mikor felcsendült a sorozatban. Jó pár évvel ezelőtt, mikor beleszerelmesedtem A Holló című filmbe, rengetegszer meghallgattam a film zenéjét: The Cure - Burn. Nem éppen könnyed darabok, de kell néha ilyen is.