A bakancslista (2007)

The Bucket List

Morgan Freeman
Jack Nicholson

Filmimado   2022. 08. 04.

Egy nagyszerű, izgalmas, látványos, és egy kicsit érzelgős film. Jack Nicholson és Morgan Freeman színészi játéka nagyon jól viszonyulnak egymáshoz. Ezeket összevetve: egy látványos, jó színészi játékkal beágyazott film, amelyet megér megnézni.

Sabnock Sanatory   2019. 01. 30.

Két színészóriás játszik, szinte lubickol a szerepben, bár nekem ez a forgatókönyv valahogy túl amerikai és túlságosan kiszámítható, plusz kissé lapos. Nem rossz, és leköti a nézőt, de pluszt nem ad.

HE7EDIK   2019. 06. 02.

A film mondanivalója az, hogy éljük az életet, amennyire tehetjük, mert sosem lehet tudni, melyik nap az utolsó. A két legendának ez jutalomjáték volt, jó volt őket látni együtt. Sok szép jelenet van benne, nekem a végső tetszett a legjobban, mikor a... több»

Deku   2017. 07. 11.

Szerintem nagyon oda tették magukat ezzel a filmmel. Már attól szerethető, hogy ilyen nagy kedvenc színészeket válogattak össze. Ámbár a történet is nagyon tetszett, nem volt agyon tekerve és ez az egyszerűség jót tett neki.

rbernadett   2015. 09. 12.

Nekem ez a film annyira nem 100%-os mint a többségnek. Két szerethető idős ember elhatározza, hogy halála előtt még bepótolja, amit addig nem tudott megtenni. A bakancslista kifejezést viszont kétségtelen, hogy ennek a filmnek köszönhetjük. Szeretem ... több»

hsanya182   2016. 10. 20.

Szerethető dráma, jó színészi alakításokkal és dumákkal két öreg történetéről, akik mielőtt feldobnák a bakancsot még letesztelnek pár extrém dolgot.

Ms. Akárki   2019. 05. 17.

Egyik kedvenc filmem. Egyszerre vicces és szomorú ami azért elég meglepő kombináció. Azt hittem amikor először néztem, hogy sokkal nyomasztóbb lesz a halál közeli jelenléte miatt, de ez inkább ünnepli az életet. Morgan Freeman és Jack Nicholson még mindig nagyon tudnak annyi szent.

A filmben Morgan Freeman valóban saját gyermeke, Alfonso Freeman játssza.

Jack Nicholson valóban leborotválta a fejét a film kedvéért, míg Morgan Freeman a kopaszságát a maszkmesterek leleményességének köszönheti.

Edward szerepét Clint Eastwoodnak is felajánlották.

Carter gépész, ez volt a valódi foglalkozása Morgan Freemannek is, amikor az Egyesült Államok légierőjénél dolgozott.

Justin Zackham mindössze két hét alatt írta meg a film forgatókönyvét.