A bakancslista (2007)

The Bucket List

A bakancslista

rbernadett   2015. 09. 12.

Nekem ez a film annyira nem 100%-os mint a többségnek. Két szerethető idős ember elhatározza, hogy halála előtt még bepótolja, amit addig nem tudott megtenni. A bakancslista kifejezést viszont kétségtelen, hogy ennek a filmnek köszönhetjük. Szeretem a színészeket és jó a történet is, de nekem egy kicsit hihetőbb lenne, ha mondjuk nem egy milliárdost ragadtak volna ki, aki meg akar tenni mindent, amit még eddig nem tett.

Deku   2017. 07. 11.

Szerintem nagyon oda tették magukat ezzel a filmmel. Már attól szerethető, hogy ilyen nagy kedvenc színészeket válogattak össze. Ámbár a történet is nagyon tetszett, nem volt agyon tekerve és ez az egyszerűség jót tett neki.

HETEDIK   2019. 06. 02.

A film mondanivalója az, hogy éljük az életet, amennyire tehetjük, mert sosem lehet tudni, melyik nap az utolsó. A két legendának ez jutalomjáték volt, jó volt őket látni együtt. Sok szép jelenet van benne, nekem a végső tetszett a legjobban, mikor a két konzerv közé odateszik a listát. Jól bemutatja, mennyire jelentéktelen is az élet valójában, a film pedig azt, egy valaminek van igazán értelme: a felhőtlen szórakozásnak!

Dodi   2015. 06. 09.

Nagy kedvenc! Elgondolkodtató film, tele humorral, drámával és nagyszerű színészi alakításokkal. Jack Nicholson és Morgan Freeman hihetetlen, hogy milyen jó párost alakít. Kiváló film, újra és újra megnézem!

Ms. Akárki   2019. 05. 17.

Egyik kedvenc filmem. Egyszerre vicces és szomorú ami azért elég meglepő kombináció. Azt hittem amikor először néztem, hogy sokkal nyomasztóbb lesz a halál közeli jelenléte miatt, de ez inkább ünnepli az életet. Morgan Freeman és Jack Nicholson még mindig nagyon tudnak annyi szent.

Morgan Freeman
Jack Nicholson

A filmben Morgan Freeman valóban saját gyermeke, Alfonso Freeman játssza.

Jack Nicholson valóban leborotválta a fejét a film kedvéért, míg Morgan Freeman a kopaszságát a maszkmesterek leleményességének köszönheti.

Edward szerepét Clint Eastwoodnak is felajánlották.