Vacation
John Francis Daley
Jonathan M. Goldstein
John Francis Daley
Christina Applegate

Egy fiatal édesapa egy nap fogja a családját, és elindulnak nyaralni. Azonban az önfeledtnek hitt kaland nem várt fordulatokat tartogat.

(hp)

Forgatókönyvíró: John Hughes
Premier (HU): 2015.08.27.

2023.11.13 Ahoj poplacsek

Elképesztő

Clark Griswold kicsi fia felnő, és elviszi a családját ugyanúgy egy autós nyaralásra, mint annak idején apu. Lépten-nyomon visszautalásokat látunk az 1983-as előzményfilmre, és a szituációk egy része is majdnem olyan, mintha remake lenne, nem pedig folytatás. A vélemények alapján nagyon megosztó lett ez a rész, arra tippelek, hogy aki azt nem látta, az ki nem állhatja, aki pedig látta, az lelkesedik érte. Én láttam, és hullámzó érzések találtak meg, de jóval többször tetszett, mint nem. A hihetetlenül alpári poénokon pedig mi tagadás, felhőtlenül lehet röhögni, amennyiben az ember el tudja engedni az ezzel kapcsolatos eltartott kisujjú sznob fenntartásait. Csak saját felelősségre.

2016.08.07 mamiéstöti2

Nekem ez a film nem igazán tetszett. A bemutatója alapján könnyed, laza vígjátékra számítottam, ehhez képest, a mai agyatlan gusztustalan káromkodós, alig vicces vígjátékot kaptam. Van egy szint, amit ha átlép egy film, akkor unalmassá válik, hát ez jócskán átlépte.

2017.05.02 indingo

Adtam egy esélyt a filmnek, de éreztem, hogy ez esz. kerestem a poénokat, de nem találtam, ja mert nem volt vicces. leporolnak részi sztorikat mostanában, de semmi újdonság nincs bennük.

2015.12.07 dulkap

Szomorú, de Harold Ramis és John Hughes forog a sírjában. Úgy fest, hogy a humort is magukkal vitték. Pár poén és Charlie Day megmenti a filmet az 1*-tól, de közelében sincs az eredeti szériának.

2016.05.27 Bogi87

Sok poénnal megtűzdelt vígjáték, amely tele van utalásokkal elődjére.

A film összbevétele 104 884 188 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 192 326 877 forintot termelt.

A filmben a család autója egy 2015-ös Tartan Prancer, amit kifejezetten a film kedvéért találtak ki. Szerző: ArpiHajdu és Réci

Rusty karakterét a történet minden egyes részében más színész alakította, így Ed Helms immár hatodik a sorban, aki eljátszotta a figurát.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Rusty szerepére Jason Sudeikis és Adam Sandler neve is szóba jött.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A filmet napra pontosan 33 évvel az eredeti film után mutatták be (július 29-én).Szerző: ArpiHajdu és Réci

(2015. 08. 29.)
Már megint egy kakis amcsi film
Leírhatnánk, hogy a Vakáció túltolta a bélsárpoénokat a nosztalgia oltárán, de igazából nem ezért rossz film. Több

Egy rém retardált család
Na, jó ne áltassuk magunkat, gondoltuk, hogy rossz lesz. A kérdés csak az volt mennyire. Nos, a látottak alapján azt mondanám nagyon, de nem szeretném a fanyalgó, kultúrsznob kritikus benyomását kelteni, ezért ígérem megpróbálom megtalálni a film értékeit. Nehéz lesz. Több

(2015. 08. 30.)
Két nap a völgyben
Chevy Chase nélkül a Vakáció filmek nem lennének azok, amik, ezúttal mégis a 72 éves színész felbukkanása az egyik legcikibb dolog, ami a filmben megtörténik. Több

(2015. 08. 27.)
Ezt a filmet már láttuk. Csak a poénok voltak mások… Több

(2015. 08. 29.)
Összegezve csak annyit tudok mondani, hogy jobb, mint a híre, és mint az előzetese. Az, hogy mennyivel jobb, már egyéni ízlés kérdése, én be kell valljam, alapjáraton azért jól szórakoztam. Több