Vakáció

Vacation

2023.11.13 Ahoj poplacsek

Elképesztő

Clark Griswold kicsi fia felnő, és elviszi a családját ugyanúgy egy autós nyaralásra, mint annak idején apu. Lépten-nyomon visszautalásokat látunk az 1983-as előzményfilmre, és a szituációk egy része is majdnem olyan, mintha remake lenne, nem pedig folytatás. A vélemények alapján nagyon megosztó lett ez a rész, arra tippelek, hogy aki azt nem látta, az ki nem állhatja, aki pedig látta, az lelkesedik érte. Én láttam, és hullámzó érzések találtak meg, de jóval többször tetszett, mint nem. A hihetetlenül alpári poénokon pedig mi tagadás, felhőtlenül lehet röhögni, amennyiben az ember el tudja engedni az ezzel kapcsolatos eltartott kisujjú sznob fenntartásait. Csak saját felelősségre.

2016.08.07 mamiéstöti2

Nekem ez a film nem igazán tetszett. A bemutatója alapján könnyed, laza vígjátékra számítottam, ehhez képest, a mai agyatlan gusztustalan káromkodós, alig vicces vígjátékot kaptam. Van egy szint, amit ha átlép egy film, akkor unalmassá válik, hát ez jócskán átlépte.

2017.05.02 indingo

Adtam egy esélyt a filmnek, de éreztem, hogy ez esz. kerestem a poénokat, de nem találtam, ja mert nem volt vicces. leporolnak részi sztorikat mostanában, de semmi újdonság nincs bennük.

2015.12.07 dulkap

Szomorú, de Harold Ramis és John Hughes forog a sírjában. Úgy fest, hogy a humort is magukkal vitték. Pár poén és Charlie Day megmenti a filmet az 1*-tól, de közelében sincs az eredeti szériának.

2016.05.27 Bogi87

Sok poénnal megtűzdelt vígjáték, amely tele van utalásokkal elődjére.

2017.10.23 Deku

Szinte sajnáltam a végén, hogy ennyi időt elpazaroltam erre a semmilyen filmre. A történet itt elég durva módon lehúzza az egész filmet. Nekem úgy tűnt mintha össze vissza ugrálnánk és nem lehet eldönteni sokszor hogy most mi is van.

2017.07.20 Orosz István

Nem rossz vígjáték, nem is lesz a kedvencem. Van benne egy két poén, pl a szennyvizes, de attól függetlenül néhol nagyon vontatott volt. A szereplőgárdával minden rendben.

2019.05.17 dailyfilmsan

Elsőre élvezhető parodia Christina Applegate családi vígjátéka. Minden családi vakációs klisét belesűrítettek a filmbe ami megtörténhet. A film megnevettet, de vannak benne néhol túlzások. Nem mondanám rossznak de annyira kimagaslóan jónak sem. Másod... Több

2019.01.06 HE7EDIK

Nem ér a régi nyomába, de még így is jó kis vígjáték lett, néhány ingerküszöböt meghaladó poénnal is. Iyen a képen látható szennyvíz csobbanás is, de a sörlányos jelenet se semmi. Christina Applegate még mindig mutatós, Bundy óta ő maradt meg legjobb... Több

2017.10.04 Lamboh

Idejét sem tudom már, hogy mikor néztem végig egy vígjátékot fapofával. Sok gyenge próbálkozást láttam az utóbbi időben a műfaj berkein belül, de ez valami elképesztő módon múlta alul az összeset... Nem ajánlanám jó szívvel senkinek sem.

2016.01.25 szaka123

Vannak benne jó részek, de összességében nem egy nagy szám. Tele van olyan poénnal, ami nekem már kicsit sok volt. Aki látta az előző részeket, az ne nézze meg, még nosztalgiából se! Aki nem látta, annak viszont jó lehet egy vígjátéknak, de nincs benne több.

2017.10.16 Szilonka

Végtelenül primitív film, nem is értem a benne szereplőket, hogy elolvasva a forgatókönyvet képesek elvállalni a a szerepet? Semmi pozitívumot nem tudok említeni a filmmel kapcsolatban.

2017.05.25 MP170506

Nekem nagyon tetszett! Vidám, szórakoztató. A történet hajaz az elődjére, de így a jó. A színészek is jót alakítanak.

2016.09.11 puffancshercegnő

Aki nem látta az eredetiket, az szerintem élvezni fogja ezt is. Nem éppen kiemelkedő vígjáték, de vannak benne jó poénok. A színészek nem teljesen hozzák azt a színvonalat,a mit más vígjátékaikban megszoktunk, de ettől függetlenül se teljesen rossz. Egy délutáni lazításra pont jó, hogy egyszer megnézze az ember.