A király és a bohóc

A király és a bohóc

Wang-ui namja

Két bohóc ugyan ártatlan tréfának szánta, hogy vicc tárgyává tegyék az uralkodót, mégis halálra ítélik mindkettőjüket. Kapnak azonban egy lehetőséget. Megkegyelmeznek a számukra abban az esetben, ha sikerül megnevettetniük a… Több

Rendező: JunIk Lee
Forgatókönyvíró: Seok-Hwan Choi, Tae-woong Kim
Ország: Koreai Köztársaság
Premier (HU): 2007.05.25.
Seong-Yeon Kang
Seong-Yeon Kang

2019.07.11 bob.007

Kellemes meglepetés volt annyi bizonyos, bár nem is voltak igazán nagy elvárásaim a filmmel kapcsolatban. Nem tudtam, mire is számítsak igazából. De szerintem nagyon szép, látványos, ugyanakkor kell hozzá némi türelem, mivel a történet nem éppen pörgős.

2015.02.08 Fintil

Szerintem ez egyszerűen gyönyörű film. Mind a kidolgozott képi világa, mind pedig maga a történet, amely mintha csak egy magyar népmese lenne. Engem nagyon elbűvölt. Csakis ajánlani tudom. :)

Ez a szerep tette szupersztárrá Lee Joon-git Koreában. A Koreanfilm.org szerint az ő szerepeltetése miatt lépte át a film a lélektani 12 milliós nézőhatárt, amivel akkoriban a valaha volt legsikeresebb koreai filmnek számított.Szerző: Teemeah

Lee Joon-gi a forgatás során megsérült, lezuhant egy sötét lépcsőről; össze kellett varrni a lábát.Szerző: Teemeah

A színészeket az Anszong Namszadang Paudogi kötéltáncos társulat készítette fel a szerepre, a színészek a legtöbb kötéltáncos jelenetet maguk csinálták. Csak a nagyon veszélyes mozdulatoknál helyettesítették őket a társulat profi tagjai.Szerző: Teemeah

Lee Joon-git több száz meghallgatásról utasították el femininnek ítélt arca miatt, itt azonban pontosan erre volt szükség a szerephez. Ez volt az első komoly szerepe, meghallgatás útján bukkantak rá.Szerző: Teemeah