A csíkos pizsamás fiú

The Boy in the Striped Pyjamas

2023.04.26 drg0602

Nagyon komoly témával foglalkozik a film. Jó színészi teljesítményeket véltem felfedezni, nemcsak Vera Farmiga és David Thewlis, hanem a mellékszereplők is jó teljesítményt nyújtanak. Sokszor lehangoló a légkör, és elég lassú ez az alkotás, de a film... Több

2019.04.06 Puncs

A klasszikus értelemben ez nem egy holokauszt film, egy egészen más szemszögből mutatja be a második világháború borzalmait. Könyvben is olvastam, de nekem a film sokkal jobban tetszett. A színészek meggyőzően játszottak, a gyerekek mellett az öreg z... Több

2017.05.03 indingo

Nagyon megrázó film volt, az egyik legjobb a témában. Van benne feszültség és külön tetszett, hogy gyereke szemszögéből lett tálalva a sztori.

2017.09.13 Deku

Ez a film elvből nem tetszett, se a háttértörtént se semmi. Mivel unatkoztam mégis rávettem magam. Hátha alapon lesz belőle valami de ez valami förtelmes amit itt összehordtak.

2017.11.01 Bazzzsi

Egy igazán megrendítő történet, amely véresen komoly, nincsenek benn lehetőségek. Aki elnyomásban él semmilyen választása nincs, hogy kitörjön, hogy változtatni tudjon a dolgokon.

2018.02.21 dailyfilmsan

Plusz egy holokauszt film a megannyi társa mellé. A megszokott nyomor helyett egy jómódú család szemszöge mögött foglalhatunk helyet. A Központban Brunó a 8 éves kisfiú minden ártatlanságával együtt próbálja megérteni a jelen helyzetet ami mint minde... Több

2015.06.10 Dodi

Megrázó egy történet, elég mélyen belenyúl a Zsidó-Náci viszonyba, kissé érdekes megvilágításból. A színészek jól kifejezik az arcukon érzéseiket, nem csalódtam, főleg Vera Farmiga-ban.

2020.11.28 elekm90

Egyedi megközelítése a holokauszt témának, és drámaként hatásos alkotás. Ami kissé idegesített, hogy nagyon sok ferdítés van benne, olyan dolgokat mutat be a hatásvadászat kedvéért, aminek a valósághoz vajmi kevés köze van.

2018.03.21 hackerjulcsi

Azt kell, hogy mondjam, hogy a könyvhöz képest nem igazán jó, de a könyv ismerete nélkül szerintem egészen korrekt film lett. A téma szerintem nagyon fontos, főleg egy gyereknézőpontú megközelítésben.

2015.06.23 Curacao86

Talán kicsit lassú a tempója, de óvatosan adagolja a feszültséget. A mellbevágó, robbanó erejű és ugyanakkor természetesen megható és sírós végkifejlet garantált. Az pedig plusz érdekesség, hogy Fóton forgatták a filmet, de egyáltalán nem tűnik fel. ... Több

2020.01.03 Oliver.guy_

Igazán megrendítő film. Zseniális ötlet egy kisgyerek szemén keresztül bemutatni az akkori borzalmakat, aki mit sem ért mindabból ami körülötte zajlik mindaddig amíg már túl késő. A film jól ábrázolja az akkori kor jellegzetességeit, az akkori mentalitást, véleményhozást. Egyszer mindenképp érdemes megnézni.

2015.10.30 fcbnandi

A Schindler listájához hasonlóan ez a film is nagyon lekötött a tv elé és nagyon tetszett. Megható volt a vége az biztos. Szeretem az ehhez hasonló drámákat.

2017.01.08 vesztingerkitti

A címe keltette fel az érdeklődésemet. Megható, izgalmas akciódús és nagyon szívhez szóló háborús dráma. Az emberi értékek előterébe kerülnek. Érdemes megnézni!

2015.08.18 evaka3355

Érdekes és megható film. Nagyon szomorú a történet, és a vége a leg megrázóbb. Bemutatja a háború legszomorú részét. Nagyon szép alkotás.