A gonosz csábítása

A gonosz csábítása

Mary Reilly

A viktoriánus korszak Angliájában, doktor Jekyll, az elismert orvos, kizárólag a munkájának él. Házvezetőnőjének, a bájos Mary Reillynek, alkoholista és szadista édesapja mellett, rettenetes gyermekkora volt. Mary menedékre lelt a doktor házában, aki magányosan dolgozik titkos kísérletein. Fokozatosan egyre közelebb kerülnek egymáshoz, míg egy nap dr. Jekyll bejelenti, hogy felvesz egy asszisztenst - Hyde urat. Innentől kezdve Mary egyre ritkábban látja a doktort, viszont annál gyakrabban a beképzelt és agresszív asszisztenst. A környéken valaki számos brutális gyilkosságot követ el. A lányban felébred a szörnyű gyanú.

Forgatókönyvíró: Christopher Hampton
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 1996.10.10.

2020.09.25 Interfectorem Sabnock

Sztárok mindenhol, és mégis harmatos, mint nyári reggeleken a búzamező. Nekem semmi pozitív élményt nem adott, nagyon sajnálom, és Júlia Roberts lehet bármekkora sztár, engem nem hoz lázba, ha feltűnik a képernyőn. Gyenge.

2014.12.05 acey

Egy egész jó kísérletező horrorfilm, amit értékelni tudok, de sajnos több dramaturgiai megoldás számomra nem igazán volt érdekes. Roberts és Malkovich is remekül alakít, amely valamelyest felejthetetlenné teszi a filmet.

2017.04.27 nándi99

Elég rég láttam a filmet, de bennem még a mai napig egy eléggé vérfagyasztó, ugyanakkor nagyon is csodálatosan szép romantikus történetként él. Szerintem egyszerűen nagyon komplex és ez egészen ritkaság.

Daniel Day-Lewis visszautasította Dr. Jekyll és Mr. Hyde szerepét. Szerző: rbernadett

Tim Burton Winona Rydernek adta volna a főszerepet. Szerző: rbernadett

Miután a produkció zöld utat kapott, Tim Burtont kérték fel a rendezésbe, aki miután elolvasta az Ed Wood (1994) forgatókönyvét, inkább azt választotta. Szerző: rbernadett