Sweeney Todd - A Fleet Street démoni borbélya (2007)

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd - A Fleet Street démoni borbélya

hp   2020. 09. 09.

A Sweeney Todd talán Tim Burton és Johnny Depp utolsó olyan közös munkája, ahol még mindketten kreativitásuk csúcsán voltak, az viszont sajnálatos, hogy azóta nem igazán tudtak ennek a minőségnek a közelébe kerülni. Bár a musical nem feltétlenül az é... több»

indingo   2018. 04. 15.

Zavaróan sok a dalolászás benne. Zavart a piros víz szerű vér. A történetben esetlennek találtam, hogy Depp sem ismeri fel a saját feleségét, sőt a kalapot viselő lányát sem.

Deku   2017. 07. 11.

Ha már horror akkor félelmetesen jól játszik ez a Johnny Depp. Nem tudom, honnan jön neki de eszméletlen. Ez a musical-es film pedig rémesen szórakoztató annak ellenére, hogy nem gondoltam volna róla.

dailyfilmsan   2018. 10. 25.

Mindig is szerettem Tim Burton sötét stílusát így ez a film is 100 % osan elnyerte a tetszésem. Jonny Deppel pedig nagyon jó párost alkotnak. Depp a mostanában körülötte keringő botrányok ellenére mint ahogyan eez a Sweeney Toddban is látszik egy jó ... több»

GedyPapa   2017. 03. 06.

Az egyik nagy kedvencem a film, hiszen Johnny Depp brillírozik benne. A történetvezetés, a depresszív, de erőteljes hangulat mind-mind emlékezetessé teszi ezt a musicalt és előjelez egy dramatikus, radikális végkifejlettett. Napokig ott motoszkál benned, ha megnézed!

HETEDIK   2019. 03. 31.

Máig Burton utolsó igazán jó mozija. Itt aztán nem fukarkodott a vérrel és abszurditással, a csavar a végén pedig zseniális. Depp arcát pedig érdemes megfigyelni, mikor kimondja a "boldogító" igent... zseniális mozi!

Szilonka   2018. 08. 15.

A musicalek nem a kedvenceim, de a horrorok annál inkább. Ezt a csatát a musical nyerte, nálam nagyon elrontotta a filmet.

Helena Bonham Carter
Johnny Depp

Anne Hathaway esélyes volt Johanna szerepére, ám a rendező végül úgy döntött, hogy egy addig ismeretlen színésznőre, -re bízza a szerepet.

Johnny Depp a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb negatív hős díjára.

Johnny Depp - Helena Bonham Carter 3. közös filmje.

A 80. Oscar-gàla jelöltjei között volt 3 kategóriàban is (legjobb férfi főszereplő, legjobb díszlet, legjobb jelmeztervezés).

A 65. Golden Globe gàlàn két díjat is bezsebelt a film (legjobb film és legjobb színész).

Angliàban 2008. januàr 28-àn volt a film hivatalos premierje.

Amerikàban 2007. december 21-én volt a film hivatalos premierje.

Helena Bonham Carter àldott àllapotban volt a forgatàs ideje alatt.

Mrs. Lovett figuràjàt magànak a rendezőnek, Tim Burton-nek a felesége alakítja, Helena Bonham Carter.

A film a Nyakfelmetsző c. musicalen alapszik.