Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

A bőr, amelyben élek (2011)

La piel que habito

BoBamburg   2021. 07. 13.

Másodjára nem ütött már akkorát, mint első alkalommal (emlékszem, akkor eléggé betalált nálam). Illetve még azóta elolvastam a film eredetijéül szolgáló könyvet is, ami valamivel mélyebb és részletesebb, mint a film. Viszont az elvont filmek kedvelőinek mindenképp ajánlott.

indingo   2017. 04. 12.

Eléggé beteg a film. Már a fiú elrablása is picit erős, aztán jön a nem váltó műtét és végül még a szexuális zaklatás is. Erős a film, Banderas karaktere picit nem normális.

Szilonka   2017. 10. 16.

Brutál jó film, végig ott van a bizonytalanság a nézőben és sok minden nem is érthető, de a végére minden kitisztult és leesett az ember álla. Nagyon tetszett.

Deku   2017. 11. 20.

Sokszor jártam már úgy, hogy előre belegondoltam többet egy filmbe mint amit aztán kaptam. Itt is többre számoltam amikor ezt a filmet meg akartam nézni. Többször biztos nem fogom megtekinteni.

Sabnock Sanatory   2020. 03. 22.

Banderas nagyon tetszik a filmben. Eddig igazán jó filmjét nem láttam, de itt erősen elő kellett venni a színészi adottságait. Ajánlott film, aki szereti ezt a műfajt.

Bazzzsi   2017. 10. 23.

Többször kell megnézni a filmet, mert mindig más szemmel látja az ember. Nagyon felkavaró volt mikor másodjára néztem, mivel akkor már tudja az ember amit tudni kell.

TomÁcs   2018. 04. 16.

A bosszú megjelenítésének legmélyebb formáját láthattuk a filmben. Nem egy hirtelen felindulásból elkövetett dologról van szó, bármikor megálljt parancsolhatott volna magának a férfi, de nem tette.

A filmet a legjobb külföldi filmért járó Aranyglóbusz-díjra jelölték.

(ps)

Az egyik jelenetben Robert bonsai fát nevelget. A képsor azt hivatott szimbolizálni, hogy hogyan alakította át alanyát Verává.

(ps)

A férfi, aki felesége ruháit viszi a ruhaboltba, nem más, mint Agustín Almodóvar, a producer, aki Pedro Almodóvar fivére.

(ps)

Robert szobályában megfigyelhetjük Richard Dawkins Önző gén című könyvét, ami Robert materializmusát hivatott szimbolizálni.

(ps)

Az egyik könyv, amit Vera olvas a szobájában Janet Frame Egy angyal az asztalomnál című regénye, amit az írónő úgy jellemzett, hogy minden szexualitást nélkülöz, mint egy darab fa. A rendező szándékosan választotta ezt a könyvet.