A bőr, amelyben élek

La piel que habito

2024.02.18 Ари Шандор

Banderas és a valódi alakítás...

...ahol nem szépfiút kell játszani, sem a kemény fiút... Itt színészként van jelen... és nem is rosszul! A filmben a testvéri szál, az anyuka és az ő mentális állapotuk mind-mind olyan, ami kicsit túllő a célon. Már-már a „nnna... peeersze, hagyjál már!” határát súrolja. De egy igen jól összepakolt film, végig fenntartja a feszültséget. Kifejezetten jó, hogy nem lineáris. Ami sokat gondolkodtatott, hogy az átoperált csávó vajon tudott-e volna úgy viselkedni, ahogyan megírták neki? Mármint, hogy ennyire természetesen viselkedjen? Én nem hiszem, hogy feldolgozható... – bár sosem operáltak nővé... és nem ....tak meg... :-) Mindenesetre másodszor láttam, és így is azt kell írjam, hogy nagyon jó film.

2023.04.23 Artemisia

a nap véleménye

Ördögbőr

Pedro Almodóvar legerőszakosabb műve nem teljesen az ő fejéből pattant ki: az alapötlet Thierry Jonquet francia író Tarantula című regényéből származik. A bőr, amelyben élek mégis hamisítatlan Almodóvar-film, melyben a mester új szintre emeli az emb... Teljes kritika

Banderas nagyon tetszik a filmben. Eddig igazán jó filmjét nem láttam, de itt erősen elő kellett venni a színészi adottságait. Ajánlott film, aki szereti ezt a műfajt.

2017.10.16 Szilonka

Brutál jó film, végig ott van a bizonytalanság a nézőben és sok minden nem is érthető, de a végére minden kitisztult és leesett az ember álla. Nagyon tetszett.

2017.04.12 indingo

Eléggé beteg a film. Már a fiú elrablása is picit erős, aztán jön a nem váltó műtét és végül még a szexuális zaklatás is. Erős a film, Banderas karaktere picit nem normális.

2017.11.20 Deku

Sokszor jártam már úgy, hogy előre belegondoltam többet egy filmbe mint amit aztán kaptam. Itt is többre számoltam amikor ezt a filmet meg akartam nézni. Többször biztos nem fogom megtekinteni.

2021.07.13 BoBamburg

Másodjára nem ütött már akkorát, mint első alkalommal (emlékszem, akkor eléggé betalált nálam). Illetve még azóta elolvastam a film eredetijéül szolgáló könyvet is, ami valamivel mélyebb és részletesebb, mint a film. Viszont az elvont filmek kedvelőinek mindenképp ajánlott.

2017.10.23 Bazzzsi

Többször kell megnézni a filmet, mert mindig más szemmel látja az ember. Nagyon felkavaró volt mikor másodjára néztem, mivel akkor már tudja az ember amit tudni kell.

2018.04.16 TomÁcs

A bosszú megjelenítésének legmélyebb formáját láthattuk a filmben. Nem egy hirtelen felindulásból elkövetett dologról van szó, bármikor megálljt parancsolhatott volna magának a férfi, de nem tette.

2015.08.26 hsanya182

Elég megrögzött, beteg és abnormális film váratlan szexuális tartalmakkal. Kiváló a szereplők egyszerű hitelessége. Antonio Banderas, hogy fájdalmát el tudja feledni elég kemény eltökéltéssgel köti le elméjét a munkája mellett, talán a végén beláthat... Több

2018.10.29 VvV

Miután megnézi az ember szóhoz sem tud jutni. Elborzaszt, felkavar és keresi a válaszokat.

2017.07.25 Lonka

Nagyon tetszett a film stílusa nem lehetett tudni, hogy ki-kicsoda, ki a jó vagy rossz fiú. Igazából ne is tudja elképzelni az ember, hogy mit érzett az édesapa a lányával történetekkel kapcsolatban.

2017.12.12 Greeta

A bosszút mindenki másképp éli meg. Banderas karaktere egy elképesztően erős döntést hozott. Ami furcsa és még bizarrabbá teszi a történetet, hogy a bosszú átcsapott vonzalomba.

2019.01.26 Timcsi

Tetszett, hogy végig lehetett érezni hogy haladunk valami felé, fog még megleptéseket okozni a film és okozott is.