A jade skorpió átka

Dan Aykroyd
Charlize Theron
David Ogden Stiers
Helen Hunt

A helyszín a negyvenes évek New Yorkja. Woody Allen ezúttal C. W. Briggs-et, egy biztosítási nyomozót alakít, aki minden biztosítási csalást hihetetlen profizmussal leplez le. Ki nem állhatják egymást a cég új, szigorú szervezési szakértőjével, Betty Ann-nel (Helen Hunt), akit azért vettek fel, hogy modernizálja és racionalizálja az üzletmenetet. Egy céges bulin egy mágus a színpadon hipnotizálja mindkettőjüket. Ettől a naptól kezdve C. W. nappal egy ékszerrablás-sorozatot próbál felgöngyölíteni, anélkül, hogy emlékezne arra, hogy éjszakánként ő követi el a bűntényeket. A hipnózis mellékhatásaként a két főszereplő sajnálatos módon időnként, bizonyos jelszó hatására halálosan egymásba szeret és természetesen ők ébren minderről mit sem tudnak.

Rendező: Woody Allen
Író: Woody Allen
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország
Premier (HU): 2002.09.12.

2020.07.18 sptt

Kedves vígjáték, Woody Allen a régi időkre emlékeztetően jó történetet talált ki, a poénok pedig szokásos stílusúak, mégsem unalmasak, szokványosak. A szereplőválasztás pedig frenetikus.

2015.04.23 rbernadett

Szerintem ez a film vicces. Woody Allen sosem akar több lenni, mint ami, ezért őszinte a humora.

2018.04.01 ArpiHajdu és Réci

Woody Alen jelentkezik

Korábban többször láttam ezt a filmet, s jó élményeim voltak róla, így újra felelevenítettük. Tipikus Woody Allen film, ehhez kétség sem férhet: egyszerű helyzetkomikum, jól csengő poénok, amelyek olykor a szereplők bárgyúságából adódnak (de ennek ig... Teljes kritika

2015.11.16 Thor

Hát, én egyszerűen imádom a Woody Allen filmeket, szerintem ez az ember bármibe is fog az arannyá változik. Bár krimit nem láttam még tőle, de szerintem egész jól megbirkódzott a feladattal. Én mindenkinek csakis ajánlani tudom! :)

2020.02.14 Zitavon

Az első Woody Allen film, aminek az előzetese után 2001-ben azt gondoltam, na ez felkeltette a figyelmemet és szeretném megnézni (és azóra sokszor láttam). Nem okozott csalódást, nagyszerű film, remek humorral megfűszerezve, szerintem nagyon jó poéno... Több

Woody Allen úgy tartja, hogy ez az egyik legrosszabb filmje, amelynek egyetlen oka, hogy neki kellett játszania a főszerepet. Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film elkészítése (marketing költségeket nem számolva) 26 millió dollárba került, s ezzel ez A jade skorpió átka Woody Allen karrierjének egyik legdrágább alkotása.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A Dreamworks stúdió 30. forgalmazott filmje.Szerző: mamiéstöti2

A filmben Helen Hunt hipnózisba kerül a "madagascar" szó hallatán. Ezt ő maga kérte, mivel a forgatás előtt ott volt nyaralni.Szerző: ZeroHero