A király táncol

Ország: Németország, Franciaország, Belgium
Premier (HU): 2002.09.26.
Tchéky Karyo

2024.04.11 Kenez

Két művész nem mindig fér meg egymás mellett

Eleinte azt hittem a filmről, hogy valójábán csakis XIV. Lajosról fog szólni, viszont nem ez történt, és egy parádés filmet élvezhetünk végig. Jean-Baptiste Lully és Moliére tevékenységeit helyezi előtérbe a rendező. Néhol a zeneszerző és a drámaíró egymásnak segít, néhol pedig egymás ellen vannak, borsot akarnak törni a másik orra alá. A filmnek legfőképp azt az előnyét emelném ki, hogy hihetetlen lüktetése van. A film alá vágott zene és a vágóképek egymás utáni precíz megkomponálása akciófilmeket megszégyenítő módon teremt ritmust, iramot a filmnek. Egy kiváló alkotás, ami lényegében mutatja be a XIV. Lajos korában elhelyezkedő két nagyszerű művész életét és munkásságát.

2016.10.28 pepmed

Nagyon hangulatos film, annyi bizonyos. Minden esetre nekem az alakítások túlságosan is mesterkéltnek tűntek, ebből kifolyólag pedig az egész dramaturgia is valahogy olyan mímelt. Egyszer meg tudtam nézni, de bennem eléggé nagy hiányérzetet hagyott a film.

2017.11.23 SunnyM

Szerintem nem igazán támaszkodik a film a történelmi tényekre, mint amennyire kellene. Ennek ellenére szerintem nagyon szórakoztató és érdekes, gyönyörű képi világú koncepció. Csakis ajánlani tudom!

Bakelit
Treme