Phoenix bár

Phoenix

Nina Kunzendorf
Nina Kunzendorf
Nina Hoss

Nelly Lenz, a zsidó énekesnő túlélte a náci koncentrációs tábort, azonban hatalmas árat kellett fizetnie. Megcsúfították, ezért az arcán plasztikai műtétet kellett végrehajtani. A romos Berlinben ő és hűséges barátja, Lene megpróbálja megtalálni zenész férjét,… Több

Forgatókönyvíró: Christian Petzold, Harun Farocki
Ország: Németország, Lengyelország
Premier (HU): 2015.08.06. | Netflix (2022.07.01.)

2020.06.29 eve58

Egyszerűen zseniális. Megfogott, és a bőröm alá is beférkőzött a történet - egészen a szívemig! Imádtam!

2017.08.09 Berto49

Nelly Lenz, egy felismerhetetlenségig átoperált arcú nő, holokauszt túlélő a film főhőse. Férjét, Johnnyt keresve járja Berlin utcáit. Johnny, akiről azt hiszi, és jól hiszi, hogy elárulta őt a náciknak. Vagy nagyon szimbolikusan kell értelmezni ezt ... Több

2019.09.26 ZeroHero

Jol osszerakott zenes drama, eros tortenettel es korrekt szineszi jatekkal. Nekem ez a nacis, zsidos, koncentracios taboros tema mar elkepszetoen unalmas es egysiku, de a film mindig fel tudja dobni, amikor tulsagosan kezdene ellaposodni... Egyket jo poen, par jo zene es eszre sem veszuk, de sodrodunk tovabb.

2015.08.21 Moria99

Jól össze lett rakva ez a film. Itt aztán minden meg van. Zene, színészek, humor és egy egész pofás kis történet egy ilyen stílusú filmhez. Azt hittem, hogy majd valami kis bénaság lesz, de nem így történt. Alulértékeltnek tartom, filmet mivel azért jól el lehet szórakozni rajta.

2016.07.03 tamas84

Azt hiszem ez a film számomra az idei év legnagyobb meglepetése. Egyik ismerősömmel mentem el rá, ő kedveli a rendezőt, és kíváncsi volt az új filmjére. Ez egy brutálisan erős mozi, feszes, izgalmas, egy ízig-vérig noire-thriller, de még több is annál. Ne hagyd ki!

(2015. 08. 06.)
Arcplasztikával a múlttal szemben
A traumatizált arc és múlt restaurálásának lehetetlenségét feszegeti Christian Petzold új filmje. A Phoenix bár az eltékozolt nagy lehetőségek filmjeként vonulhat be a német rendező filmográfiájába. GYENGE ZSOLT ELEMZÉSE. Több

(2015. 08. 06.)
Átváltoz(tat)ás
Christian Petzold drámája, a Phoenix bár fassbinderi utakon jár. A II. világháború utáni Berlinben játszódik, kevésbé történelmi, mint lelki események körül. Egy holokauszt túlélő, fiatal nőről szól, akit hazatérve nem ismer meg a férje. A férfi, mivel úgy találja, hasonlít feleségéhez, ráveszi, hogy játssza el őt (azaz saját magát), és majd megosz... Több

Értékelés: 7.5/10
(2015. 08. 05.)
Sosem hittem volna, hogy egyszer ezt fogom leírni: Christian Petzold és kedvenc, illetve állandó színésznője, Nina Hoss szinte makulátlan filmet tett le az asztalra. Több

Értékelés: 7.5/10
(2015. 09. 27.)
A Phoenix lehetett volna mestermű, amelynek minden képkockája aranyat ér, jelen formájában viszont már most nehéz a film felét visszaidézni, azt leszámítva természetesen, hogy milyen jó gondolatai voltak. Több
Bandish Bandits
2020