Hidegháború

Hidegháború

Zimna wojna

Az Oscar- és BAFTA-díjas lengyel filmrendező következő munkájának középpontjában egy évtizedeken és országokon átívelő szerelmi történet áll. Két szerelmes lengyel zenész kapcsolatának az vet véget, hogy a nő úgy dönt, disszidál, míg a férfi marad. Amíg egyikük egy kommunista rendszerben próbál… Több

Ország: Egyesült Királyság, Franciaország, Lengyelország
Premier (HU): 2019.02.10.
Forgalmazó: MoziNet

2019.03.03 Filmdoki

legújabb vélemény a nap véleménye

Szerelemben, háborúban

Nincs is szebb dolog, amikor egymásra talál két ember, akiket az ég is egymásnak teremtett. De mi van akkor, ha közbe szól az élet, a történelem? És mi van, ha közbe szól az emberi természet, a jellem? Pawel Pawlikowski 88 percben mesél nekünk gyönyö... Teljes kritika

2018.12.06 Berto49

a nap véleménye

Forró szerelem a hidegháború évei alatt

Nem szállt a fejébe az elért siker a lengyel Pawel Pawlikowskinak, mert most is sikerült kiváló filmet rendeznie. Egy egymásnak teremtett emberpár tragikus szerelmének története a XX. század háború utáni legsötétebb éveiben. Zula és Wiktor a körülmén... Teljes kritika

2018.12.28 Milanman

Se vele, se nélküle...

A Hidegháború egy atipikus, bonyodalmakkal és konfliktusokkal sűrűn terhelt szerelem gyönyörű, fekete-fehér tablója. A cím is a két főszereplő furcsa kapcsolatára utal. Sem egymással, sem egymás nélkül nem tudnak élni. Olyan örök szerelem az övék, ami sosem teljesülhet be, sosem lehet igazán idilli, de véget érni sem tud. Történjen bármi is a szereplőkkel, sodorja őket a sors bárhova a világon, előbb-utóbb úgyis egymás karjaiban kötnek ki, hogy aztán vagy a külső, vagy kettejük személyiségéből fakadó belső tényezők szétszakítsák őket. Zula és Wiktor is rendkívül erős személyiségek, meg is érdemlik egymást, kapcsolatuk nem nélkülözi az ön- és egymás "mérgezését" sem, de a néző ettől függetlenül mégis drukkol nekik, mert végső soron mindketten feláldoznak egy adott ponton mindent a szerelmükért. Keserédes film a Hidegháború, gyönyörű fekete-fehér fényképezéssel, remek színészekkel és egy szomorkás-szép lezárással.

2019.01.05 Hajrakte

Látom a film értékeit de valahogy egyáltalán nem kapott el a film hangulata, egyszer majd újra kell néznem, de ehhez kell egy bizonyos hangulat.

A film összbevétele 4 572 545 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 1 067 150 forintot termelt. A hazai mozik összesen 1 024 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film az Európai Filmakadémia (EFA) spanyolországi díjátadásán öt kategóriában (legjobb film, legjobb rendező, legjobb női főszereplő, legjobb forgatókönyv, legjobb vágás) lett győztes. Szerző: Berto49

(2019. 02. 15.)
Rideg szenvedély
Paweł Pawlikowski visszatért előző sikerfilmje stílusjegyeihez, az akkor felhasznált receptek pedig ismét színvonalas alkotást eredményeztek. ZALÁN MÁRK KRITIKÁJA. Több

(2019. 03. 11.)
Szerelem háború idején
Forró szerelem a hidegháború idején nagyonis lehetséges. Ezt mutatja be ez az aprólékosan kitalált, ugyanakkor az igazi mozi minden eszközét felvonultató, kiérlelt és megrázó, csodálatos film. Több

(2019. 02. 19.)
Az utóbbi idők egyik legszebb szerelmesfilmje egyetemes történetet mesél, de a kelet-európai szívet még inkább megérinti. Több

(2019. 03. 12.)
Szerelmes hangjegyek
A hidegháború nem klasszikus értelemben vett csatározást jelentett, sokkal inkább rivalizálást a két szuperhatalom Amerika és a Szovjetunió között, aminek a levét természetesen a kisebb országok itták meg. Több
Bandish Bandits
2020