Phoenix bár

Phoenix

Vox.hu
2015/08/05

Értékelés: 7.5/10
Sosem hittem volna, hogy egyszer ezt fogom leírni: Christian Petzold és kedvenc, illetve állandó színésznője, Nina Hoss szinte makulátlan filmet tett le az asztalra. Több

Filmtekercs.hu
2015/08/06

Átváltoz(tat)ás
Christian Petzold drámája, a Phoenix bár fassbinderi utakon jár. A II. világháború utáni Berlinben játszódik, kevésbé történelmi, mint lelki események körül. Egy holokauszt túlélő, fiatal nőről szól, akit hazatérve nem ismer meg a férje. A férfi, mivel úgy találja, hasonlít feleségéhez, ráveszi, hogy játssza el őt (azaz saját magát), és majd megosztoznak a nő örökségén. Több

Revizoronline.com
2015/08/06

Arcplasztikával a múlttal szemben
A traumatizált arc és múlt restaurálásának lehetetlenségét feszegeti Christian Petzold új filmje. A Phoenix bár az eltékozolt nagy lehetőségek filmjeként vonulhat be a német rendező filmográfiájába. GYENGE ZSOLT ELEMZÉSE. Több

Smoking Barrels
2015/09/27

Értékelés: 7.5/10
A Phoenix lehetett volna mestermű, amelynek minden képkockája aranyat ér, jelen formájában viszont már most nehéz a film felét visszaidézni, azt leszámítva természetesen, hogy milyen jó gondolatai voltak. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!