Hidegláz (1995)

Á köldum klaka

elekm90   2020. 03. 21.

Számomra rendkívül lassú és eseménytelen road movie volt. Egy-két emlékezetes jelenet akadt benne, de összességében messze nem a legjobb ebben a kategóriában. 5/10

Berto49   2019. 05. 09.

Dermesztő utazás

Sok hely van a világon ahová szeretnék eljutni, de ezután a film után Izland eszembe se jutna. Szegény Hirata, a főhős micsoda viszontagságokat élt át, hogy hallgatott a nagyapja tanácsaira. Igaz, a hite szerint mindenképpen hasznosabb volt vállalni a nehézségeket, mert meg tudta adni szüleinek a végtisztességet. Ez mégis nemesebb cselekedet volt, mint a golf Hawaii valamelyik szigetén. Izlandi kálváriája során sok különös emberrel találkozott, az amerikai házaspár gengszter módra el is bánt vele, de célját néhány segítőkész ember beavatkozásával elérte.

skyman   2016. 06. 24.

Szerintem ez a film lett Fridriksson legjobban sikerült alkotása. Nem csak a történet, az utazás, a gyönyörű tájak. Egy óriási elhatározást és annak megvalósítását láthattuk, önismerettel megspékelve. Kissé melankolikus, de hideg téli estékre egy jó ... több»

ordas   2016. 01. 28.

Szerelem első látásra, nagyon tetszett a film. Egyértelműen a legjobb road movie, amit valaha láttam. Lenyűgöző, ahogy a japán rituálékat a lélegzetelállító izlandi környezetben láthatjuk. Szinte a hideg futkosott a hátamon.