Advertisement

A korona - 5. évad

The Crown (S05)

5. évad - epizódlista (10)

1. rész (S05E01)
7. rész (S05E07)
8. rész (S05E08)
9. rész (S05E09)
10. rész (S05E10)

Papné Somogyi Zsuzsanna   2022. 11. 11.

Ez most gyengére sikeredett

2 nap alatt bedaráltam, hála a Netflixnek. Mondhatnék róla jót, mert eddig nagyon elfogult voltam, de nem tudok. Ez most nekem nagyon gyenge. Igazából talán ahogy haladunk a valós idejű történet felé, egyre inkább gyengült. Az első 2 évadot még nagyon jól összeszedettnek éreztem, és aztán egyre csökkent a mondandó és a minőség. A mostani 5. évad összeszedetlen, úgy tűnik, mintha abból az évtizedből semmi érdekesebbet és fontosabbat nem tudtak volna előhúzni a tarsolyból, mint Diana hányattatott sorsa. Azt gondolom, hogy a Dianat alakító Elizabeth Debicki vitte a prímet az egész évad alatt. És igazán csak tőle és a zseniálisan élethű alakításától volt elviselhető ez az egész 5. évad. A felharangozás -ami itt fönt látható - téves. Szpojlerezek egy kicsit, csak azért, hogy ne csalódjon a néző benne, mert nem azt kapja, amit itt fönt olvasott, hogy a baleset semmilyen formában nem történik meg. Tulajdonképpen el sem jutnak a történetben odáig. Én a rendező helyében talán az oda vezető utat lerövidítettem volna és a Dodival való kapcsolatát mutattam volna be jobban, csak azért, hogy lássuk, a szenvedései után némi boldogságra talált. Persze keserű a tudat, hogy nem sokáig tartott a boldogságuk, de legalább jobb szívvel tudtam volna magam mögött hagyni ezt az évadot.

quentin   2022. 11. 09.

Az előző évadokhoz képest egyszerűbb a történet és talán kevésbé áll össze az egész. Ettől függetlenül nem rossz.

Sonny   2022. 11. 07.

Gyengébb, mint az előző évad, de így is ambíciózus és érdekes, nem csalódtam a sorozatban.