A múlt

A múlt

Le passé

A mű atmoszférájában, problémafelvetésében számos ponton kapcsolódik Farhadi korábbi filmjéhez, a Nader és Simin - Egy elválás történetéhez. Tulajdonképpen klasszikus háromszög dramaturgiával dolgozik a rendező, elképesztő drámai mélységgel. Tragikus események sorát okozó élethazugságokkal olyan feszültséget teremt, hogy azt még egy thriller is megirigyelhetné. A sztori három emberre fókuszál: Ahmed, aki négy év különélés után tér vissza Párizsba, hogy elváljon francia feleségétől, Marie-tól, aki időközben már egy másik férfival él. Később kiderül, hogy ez az ember házas, és a felesége kómában fekszik, mivel öngyilkosságot követett el.

Rendező: Asghar Farhadi
Forgatókönyvíró: Asghar Farhadi
Ország: Franciaország, Belgium, Olaszország, Irán
Premier (HU): 2013.09.12.

2018.03.04 Berto49

Sokkal jobban tetszett, mint a „Nader és Simin”. Ez is családi konfliktusokkal teli film, ahol a hazugságok, elhallgatások szenvedő alanyai a meggondolatlan, vagy félresikerült kapcsolatok „eredményei”, a gyerekek. Apránként adagolt információ morzsá... Több

2015.07.18 rhamus

Ritka ratyi film. Azt se tudtam eldönteni, hogy most sírjak vagy nevessek. Az alap ötlet még talán nem is lett volna túl rossz. De ez a színészi játék, nagyon nem tetszett.

2015.08.07 Peeves112

Nem voltam odáig érte. Értem, amit mondani akar a film, de nem kötött le, szó szerint vártam, hogy mikor lesz vége. Egynek elment, azért de ennyi. Átlagosan közepes a kategóriáján belül.

Vér és víz
White Lines