A veszélyes élet éve

A veszélyes élet éve

The Year of Living Dangerously

Egy ausztrál újságíró, Guy Hamilton 1965-ben Indonéziába utazik, hogy ott egy rádióállomás külföldi tudósítója legyen. Az "Istenkirályként" kormányzó Sukarno elnök jobboldali rendszerét az éles ellentétek miatt polgárháború fenyegeti. Hamilton megismerkedik az… Több

Rendező: Peter Weir
Noel Ferrier
Michael Murphy
Linda Hunt

2016.05.22 Yosihiro

Hát nemmost láttam ezt a filmet de nekem S. Weaver alakítása maradt meg. Mint riporterre őrá emlékszem Mel G. pedig nem talán mert a film is inkább a hölgyre öszpontosít :) maga a film jó történet de mégis hiányoltam belőle az akciót. Ezért kicsit lapos lett de nézhető szerintem :)

Peter Weir rendező azután szerződtette Linda Huntot Billy Kwan szerepére miután nem sikerült olyan férfi színészt találnia, aki úgy játszotta volna el a szerepet, ahogy ő elképzelte. Szerző: rbernadett

Linda Hunt eleddig az egyetlen színész, aki úgy kapott Oscar-díjat, hogy alakításával egy a sajátjától ellenkező nemű embert személyesített meg anélkül, hogy a karaktere nemi identitászavarral küzdene vagy egész egyszerűen csak szeretné a másik nem ruháit hordani. A többi díjazott, Hilary Swank, aki 1999-ben a Fiúk nem sírnak című filmben nyújtott alakításával egy transznemű férfit személyesített meg, míg Gwyneth Paltrow 1998-ban a Szerelmes Shakespeare-ben egy olyan nőt alakított, aki férfinek tetteti magát, aki a színpadon nőt játszik. Szerző: rbernadett

Linda Hunt áttörést jelentő szerepe. Szerző: rbernadett