Adatrablók

Hackers

Roger Ebert szerint az Adatrablók annyira értettek az informatikához, mint Indiana Jones a régészethez.Szerző: Bogi87

Roger Ebert, a neves filmkritikus 3/4 csillagot adott a filmre, és azt írta, hogy a film okos és szórakoztató egészen addig, amíg a benne található informatikai dolgokat nem vesszük komolyan.Szerző: Bogi87

A filmzenében elektronikus hangzás, techno, house és a korai hardcore együttesek, mint pl. Prodigy, Underworld és Orbital zenéi ötvöződnek.Szerző: Bogi87

A film szereplői oktatásban részesültek a számítógépekkel kapcsolatban, és valódi hackerekkel is találkoztak. Szerző: Bogi87

Rafael Moreu forgatókönyvíró komolyan érdeklődött a hacker és a cyberpunk szubkultúra iránt már az 1980-as évek óta.Szerző: Bogi87

Angelina Jolie 3. filmje.Szerző: Bogi87

7,5 millió dolláros bevételt hozott a konyhára.Szerző: Bogi87

20 millió dollárból jött létre a film.Szerző: Bogi87

A Rotten Tomatoes oldalán 32%-ot kapott a film 44 kritika alapján.Szerző: Bogi87

Összesen 18 helyszínen forgattak, a következő országokban: Egyesült Királyság, USA.Szerző: Bogi87

Nicholas Jarecki, aki ma már rendező-producer, szakmai-technikai információkkal látta el a stábot a témával kapcsolatban.Szerző: Bogi87

1994. november 2. és 1995. július 2. között vették fel a filmet.Szerző: Bogi87

A világpremier az USA-ban volt 1995. szeptember 15-én.Szerző: Bogi87