Adatrablók

Adatrablók

Hackers

Dade New Yorkba költözik az anyjával. Látszólag egyszerű középiskolás srác, ám tizennégy évesen letartóztatta az FBI, mert megbénította egy légitársaság számítógépes rendszerét. A bíróság tizennyolc éves koráig eltiltotta a számítógép-használattól, még csak nem is mobilozhat. Persze a társaival néha inkognitóban felcsatlakozik a netre. Különösen, hogy az általa csodált lány, a gyönyörű Kate is járatos a hekkerkedésben. Dade és Kate rivalizálni kezd egymással, melynek tétje egy randi. A játék azonban komolyra fordul, amikor egy veszélyes számítógépes vírus nyomára bukkannak.

Rendező: Iain Softley
Író: Rafael Moreu
Premier (HU): 1997.02.20.

2023.11.07 R9CK3R

Mocskosul jó film volt! Ezek a computeres témájú filmek mindig a kedvenceim voltak, ezt is imádtam! Gyakorlatilag nincs is olyan része a filmnek, amit kritizálni lehetne, és ez azért viszonylag ritka. Úgyhogy aki még nem látta, azonnal pótolja! :D

2015.08.24 fagitta

Nagyon sablonos, klisékkel teli film. Semmi maradandót nem adott. Mondanivalója egyenlő a nullával. A színészek nem túl karakteresek. Hiányzik az izgalom, nagyon üres film.

2020.11.19 johndoe83

Szörnyű. Csak ennyi: szörnyű

Azt hittem, ha egy nem túl reális filmet nézek erről a témáról, azért még jó is lehet. Hát nem. Ez borzalom. Még az eleje-közepe csak középsz@r. De a vége egy baromi nagy katyvasz. Érthetetlen CGI-s hülyeségek. Köze nincs még a valóság lábnyomához sem. Ennél bármelyik hackeres film jobb. Bármelyik. A színészi játék még jó. Oké. Mondjuk. De ezenkívül nézhetetlen. Nem ajánlott, csak totál agyhalottaknak, meg azoknak, akik még C64-et sem láttak életükben.

Roger Ebert szerint az Adatrablók annyira értettek az informatikához, mint Indiana Jones a régészethez.Szerző: Bogi87

Roger Ebert, a neves filmkritikus 3/4 csillagot adott a filmre, és azt írta, hogy a film okos és szórakoztató egészen addig, amíg a benne található informatikai dolgokat nem vesszük komolyan.Szerző: Bogi87

A filmzenében elektronikus hangzás, techno, house és a korai hardcore együttesek, mint pl. Prodigy, Underworld és Orbital zenéi ötvöződnek.Szerző: Bogi87

A film szereplői oktatásban részesültek a számítógépekkel kapcsolatban, és valódi hackerekkel is találkoztak. Szerző: Bogi87