Játssz egy Samsung Galaxy A20e-ért ·  Fórum Login

Alone in Berlin (2016)

Alone in Berlin

Berto49   2017. 04. 20.

Emma Thompson miatt döntöttem úgy, hogy megnézem ezt a filmet, és nem is bántam meg. A vége előtti feliratból derült ki, hogy a nem mindennapi életet élő Hans Fallada „Halálodra magad maradsz” című regénye alapján készült. Mindkét főszereplő remek volt. Brendan Gleeson (a „Kálvária” c. filmben ő volt James atya) medvés alkata ellenére is rokonszenves. Emlékezetes film, érdemes volt megnézni.

kounicakhaha   2016. 08. 03.

Nagyon megrázó és mély történet. A fiatalok nagyon meghatározó morális kérdés elé vannak állítva a kikényszerített szituációkban. Ez szerintem csillagos ötös!

SunnyM   2016. 06. 11.

Bár Daniel Brühl nagyon jól játszik, engem nem győzött meg annyira ez a film. Kissé szegényes az atmoszféra felépítése. Már majdnem olyan alacsony költségvetésű. Szerintem egy ilyen monumentális téma többet érdemelne. De ez nem is annyira magának a film hibája, hanem a készítőké.

ruman666   2016. 06. 08.

Azt gondoltam, hogy egy újabb második világháborús filmről van csupán szó, de nem. Ez inkább egy dárma, semmint egy egyszerű történelmi film. Kiváló a dramaturgiája, a sztorivezetés.

Vincent Pérez
Stefan Arndt