A csendes lány

An Cailín Ciúin

filmtro.hu
2023/01/29

Egynyári szeretet
Halk, érzékeny, és gyönyörűen fényképezett dráma egy elhanyagoló családban élő kislányról, aki egy nyári szünet alkalmával, otthonától távol, a festőien szép vidéki Írországban életében először tapasztalja meg, milyen érzés, ha szeretik az embert, és törődnek vele. A film kifinomult, természetes módon mutatja be az egymással sorsszerűen összekapcsolódó, különböző társadalmi problémákat, és a szeretet és törődés fontosságát. Egyszerre hat az érzékeinkre és az érzelmeinkre, gyönyörködtet és elgondolkodtat, mindezt a lehető legmagasabb művészi színvonalon teszi. Több

Vox.hu
2023/05/03

A csendes lány egy csendes, szelíd film, ami a maga halk módján beszél rettentő fontos dolgokról. Több

Revizoronline.com
2023/05/24

Mennyire gazdag a csend
Nagyon szép, nagyon egyszerű, nagyon ír film a hallgatás és a törődés erejéről. Több

KULTer.hu
2023/06/07

Százarcú szeretet
A csendes lány rendezője, Colm Bairéad sokszor becsap minket, épp úgy, mint a legnagyobbak: hogy fel sem tűnik. Mutat egy fűpamacsos tájat, egy földúlt lakásbelsőt, pár szétzilált rebarbaraszálat, aztán elillan nyolcvannyolc perc, és mi hüppögve bámulunk arrafelé, amerre Írországot és a szeretetet sejtjük. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!