Horgonyt fel!

Horgonyt fel!

Anchors Aweigh

Két tengerész rövid kimaradásuk során keresik a szerelmet, amit hamarosan meg is találnak, de közel sem ott, ahol az ember erre számítana.

(mamiéstöti2)

Rendező: George Sidney
Forgatókönyvíró: Isobel Lennart, Natalie Marcin
Premier: 1945.07.14.

2023.01.18 Filmbarát73

Igazi csemege ez a film. Nem is emlékszem, hogy valaha is láttam volna ezt a filmet. Na de mindegy is, engem teljesen lehengerelt. Ámulattal és vágyakozva néztem és hallgattam minden egyes percét. :)) Már az első percekben tudtam, hogy a legjobb szór... Több

2014.12.10 Cercei

Jerry felbukkanása, gondolom, sokaknál kiütötte a biztosítékot, pedig mondhatni, ez már az előhírnöke volt valaminek, ami azóta általánossá vált a filmművészetben, és mindenhol...Frank Sinatra, Gene Kelly egy romantikus, zenés-táncos filmben és egy szokatlanul szelíd és glamúros szerelmi háromszögben...

2018.10.06 LadyN

Csak arra a jelenetre emlékszem, amelyikben Gene Kelly táncolni tanítja Jerryt. Nagyon nagyon régen láttam egyszer, a műfaj rajongójaként elmondhatom, hogy nagyon bejött akkoriban.

Az animátorok úgynevezett rotoszkóppal igyekeztek az animált figura mozgását megvalósítani.Szerző: JRD

Még Hanna és Barbera irodájában is megjelentek, hogy legyen a filmben egy animált állat, akivel Kelly táncolhat. Szerző: JRD

A Disney után az MGM animációs vezetőjéhez fordultak, de őt sem érdekelte a lehetőség.Szerző: JRD

Gene Kelly ebben a filmben táncol együtt az animált Jerry Mouse-szal. Eredetileg Mickey egeret akarták. A Disney rá is bólintott, de aztán Roy Disney nem engedte.Szerző: JRD

1945-ben bemutatott zenés vígjáték Kathryn Grayson, Gene Kelly és Frank Sinatra főszereplésével.Szerző: JRD