Antigoné

Antigoné

Antigone

Szophoklész azonos című, klasszikus drámájának modern változata. A 16 éves Antigoné Algériából érkezett Kanadába. Míg a lány remekül teljesít az iskolában, addig két testvére folyamatosan bajba keveredik, míg az egyikük börtönbe nem kerül. A fiút kitoloncolással fenyegetik, Antigonénak azonban van… Több

Rendező: Sophie Deraspe
Forgatókönyvíró: Sophie Deraspe, Szophoklész
Ország: Kanada
Premier: 2019.09.09. | HBO Max (2021.02.13.)

2021.02.21 elekm90

Ötletes feldolgozása az Antigonénak, az erkölcs és hatalom szembenállásáról modern környezetben. Nahima Ricci nagyon jól hozta a címszereplőt, értettem ezt a "mindent a családért" gondolkodását, ugyanakkor kissé zavart a lány naivitása, hogy ő majd mindent helyrehoz.

2020.10.03 Sniper

SZép és jó dráma nagyon erőteljes alakításokkal és remek rendezéssel, ami ki tudta hozni ebből a verzióból a legtöbbet.

2021.02.14 Bulki

Remek modern drámafeldolgozás egy régi nagy klasszikusből, amiben szépen fel lehet ismerni a nagy görög előd motívumait, ám azok számára is tökéletesen élvezhető, akik nem jártasak a görög drámákban.

2021.02.06 Ádám-27

nem tudom, hogy ez egy jó film- e vagy sem, de az tény, hogy nehéz kikerülni a hatása alól, mert nagyon megérint, ahogy a történetet tálalja és elmeséli.