Ragadozók

Ximpi   2019. 11. 12.

Tény, hogy a Ragadozók témája nagyon is releváns, de úgy érzem az alkotók elkenték ezt a témát, és inkább koncentráltak a saját formanyelvükre. A kevesebb, több lett volna, úgy érzem.

Bendegúz   2019. 11. 10.

Fuh, hát ez a film aztán bevitt egy gyomrost. Valahányszor meglegyintetek egy-két brutálisabb jelenetsort, bennem mindig összerándult valami. Elképesztően kegyetlen mű, amire nagy szükség volt már egy ideje.

Sniper   2019. 05. 06.

Egy ilyen témához azért nem ártott volna egy-két durvább jelenetet is belerakni a filmbe. Ezenkívül végig hiányoltam a rendőrség erősebb fellépését. Ok, ellepte hat gyerek a várost. És?! Tudomásul vesszük és rettegünk néhány tizenévestől ahelyett, hogy a törvény emberei előállnának valami épkézláb javaslattal. Lehet, a könyvben kerekebb a történet, a film viszont elég sutára sikerült.

piZZola   2019. 02. 28.

Kendőzetlenül mutat be egy olyan valóságot, amelyről nehezen veszünk tudomást; egy csapat gyerek bűncselekmények sorozatát követi el tkp. ők a helyi alvilág. A filmet nézve végig ott motoszkált a fejemben, hogy hol és mikor lehetett volna elejét venni a dolgoknak, hiszen 15 körüli gyerekekről van szó. Nincsenek szimpatikus szereplők, mégis valamennyi fiatal színész nagyszerűen alakítja a karakterét. Ez egy ilyen film, nem igazán lehet szeretni, de pont ez a bizonyítéka annak, hogy a készítők nagyszerű munkát végeztek.

Luca Nacarlo
Claudio Giovannesi
Francesco Di Napoli

A Ragadozók ugyan nem olyan lebilincselő, mint a Gomorra alapján készült mozifilm és tévésorozat, de hogy ne lenne elégségesen hatásos, azt véletlenül sem állíthatjuk. több»

A film összbevétele 2 132 352 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 622 138 forintot termelt. A hazai mozik összesen 491 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Ragadozók Roberto Saviano azonos című regényének filmadaptációja.

A Ragadozók világpremierje 2019. február 12-én volt a 69. Berlini Nemzetközi Filmfesztiválon, ahol ez volt a versenyprogram egyetlen olasz produkciója.

Claudio Giovannesi több mint 4000 jelentkező közül választotta ki a főszerepre Francesco Di Napolit.