Ragadozók

Ragadozók

La paranza dei bambini

Fegyveres tizenévesek csoportja tartja rettegésben Nápoly lakóit. Egyetlen dolgot szeretnének, bármi áron pénzhez jutni. Halált megvető bátorsággal szerzik meg a hatalmat a városnegyedek felett, még a törvény erejétől sem riadnak meg. Az életük a tét, mégis hadba szállnak, bár tudják, hogy a… Több

Ország: Olaszország
Premier (HU): 2019.11.14.
Forgalmazó: ADS Service
Luca Nacarlo
Claudio Giovannesi

2019.11.12 LaceeeK

Tény, hogy a Ragadozók témája nagyon is releváns, de úgy érzem az alkotók elkenték ezt a témát, és inkább koncentráltak a saját formanyelvükre. A kevesebb, több lett volna, úgy érzem.

2019.05.06 Sniper

Egy ilyen témához azért nem ártott volna egy-két durvább jelenetet is belerakni a filmbe. Ezenkívül végig hiányoltam a rendőrség erősebb fellépését. Ok, ellepte hat gyerek a várost. És?! Tudomásul vesszük és rettegünk néhány tizenévestől ahelyett, ho... Több

2019.02.28 piZZola

Kendőzetlenül mutat be egy olyan valóságot, amelyről nehezen veszünk tudomást; egy csapat gyerek bűncselekmények sorozatát követi el tkp. ők a helyi alvilág. A filmet nézve végig ott motoszkált a fejemben, hogy hol és mikor lehetett volna elejét venn... Több

2019.11.10 Bendegúz

Fuh, hát ez a film aztán bevitt egy gyomrost. Valahányszor meglegyintetek egy-két brutálisabb jelenetsort, bennem mindig összerándult valami. Elképesztően kegyetlen mű, amire nagy szükség volt már egy ideje.

A film összbevétele 2 285 086 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 622 138 forintot termelt. A hazai mozik összesen 491 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Ragadozók Roberto Saviano azonos című regényének filmadaptációja. Szerző: hp

A Ragadozók világpremierje 2019. február 12-én volt a 69. Berlini Nemzetközi Filmfesztiválon, ahol ez volt a versenyprogram egyetlen olasz produkciója. Szerző: hp

Claudio Giovannesi több mint 4000 jelentkező közül választotta ki a főszerepre Francesco Di Napolit. Szerző: hp

A Ragadozók Francesco Di Napoli első filmszerepe. A színész korábban csaposként dolgozott egy bárban. Szerző: hp

(2019. 11. 15.)
A Ragadozók ugyan nem olyan lebilincselő, mint a Gomorra alapján készült mozifilm és tévésorozat, de hogy ne lenne elégségesen hatásos, azt véletlenül sem állíthatjuk. Több