Érdekességek: Ragadozók (2019)

Tudsz egy érdekességet a filmről? Ne habozz, oszd meg a közösséggel

A Ragadozók Roberto Saviano azonos című regényének filmadaptációja.

A Ragadozók világpremierje 2019. február 12-én volt a 69. Berlini Nemzetközi Filmfesztiválon, ahol ez volt a versenyprogram egyetlen olasz produkciója.

Claudio Giovannesi több mint 4000 jelentkező közül választotta ki a főszerepre Francesco Di Napolit.

A Ragadozók Francesco Di Napoli első filmszerepe. A színész korábban csaposként dolgozott egy bárban.

Claudio Giovannesi elmondása alapján a filmet Martin Scorsese és Brian De Palma alkotásai inspirálták.

A film forgatókönyvírói, Claudio Giovannesi, Maurizio Braucci és Roberto Saviano elnyerték a legjobb szkriptnek járó Ezüst Medve-díjat a 69. Berlinale-n.

A Ragadozók versenyben volt a 69. Berlini Filmfesztivál fődíjáért, az Arany Medvéért.