Gomorra: Új kiadás (2008)

Gomorra

uniterra   2022. 08. 31.

Neorealizmus hagyományait követő film. Nagy tradíciója van ennek az olaszok közt. Kisemberek problémáival foglalkozik a legtöbb. Ugyanakkor nem volt semmi kiemelkedő a történetben, sem a megoldásban. Ki lehetett volna hegyezni a két srácra, az ő tört... több»

dulkap   2015. 01. 31.

Számomra a film egy kissé csalódás, lehet hogy azért mert többet vártam. Azt reméltem, hogy tényfeltáróbb lesz az egész. Ám sok újdonsággal nem szolgált a film. Ráadásul szerintem nem is igazán a camorrát mutatja be a film, hanem annak a legalsó szin... több»

citizenfour99   2016. 03. 07.

Realisztikus ábrázolásmód, remek színészi alakítások, tetszett a film, bárkinek ajánlom.

ch003067hd   2015. 03. 01.

Nem igazán ezt vártam a filmtől, de ettől függetlenül nem volt rossz. Engem lekötött, kellően lendületes volt, a sztori pedig kimondottan megnyerő.

A film alapjáúl szolgáló könyv megírása óta állítólag Roberto Saviano a lábát sem teheti ki Nápoly utcáira.

(citizenfour99)

A film összbevétele 34,861,529 dollár volt. 95.5%-át tette ki a bevételi büdzsének a nemzetközi bevétel.

(citizenfour99)

A film még a maffiafilmek közül is kiemelkedik realista stílusában.

(citizenfour99)

A film Roberto Saviano azonos című leleplező botránykönyve alapján készült, viszont ebben a botránykönyvben rengeteg volt a precíz névleírás stb., viszont annál kevesebb jellemábrázolás, tehát nem volt egyszerű dolga a rendezőnek.

(citizenfour99)

A film 5 Európai Filmdíjat tudhat magáénak. Mégpedig : - Legjobb film - Legjobb rendező: Matteo Garrone - Legjobb operatőr: Marco Onorato - Legjobb férfi alakítás: Toni Servillo - Legjobb forgatókönyv: Matteo Garrone, Roberto