Dumbó (Dumbó, a repülő elefánt)

Dumbo

2024.03.19 FREEWAY

A „Dumbó, a repülő elefánt” egy különleges meseregény, amely sokat váltott ki belőlem. Bár vártam tőle többet, mégis sikerült elvarázsolnia a saját módján. A történet tanulságos és érzelmes, de néha kissé szomorú is lehet. A karakterek között sok a k... Több

2019.04.05 Puncs

Örök klasszikus, nekem ez a kedvenc Walt Disney rajzfilmem. Kicsiként nagyon sokszor megnéztem. Annyira aranyos és megható az egész. Annál a résznél, ahol Dumbót az anyukája ringatja és énekel, mindig elpityeredem. A másik zseniális jelenet a részege... Több

2019.05.14 indingo

Azon kevés Walt Disney mesék egyik ami nem tudott magával ragadni. Nagyon gyermeteg a története, picit lassú az egész és a karakterek is gyengék.

2023.07.25 JRD

Egy csodálatos regény csodálatos megjelenítése

Helen Aberson és Harold Pearl regénye az alapja a Disney animációs történetének. Sorrendben a 4. Érdekesség, hogy Amerikában már a készülés évében bemutatták, de hazánkban csak 1989 decemberében adta le a mozi, és rá pár évre a televízió. A mesefilm zenéje teljesen jogosan kapott Oscar-jelölést, majd váltotta is azt szobrocskára. A Dumbó pénzügyi háttere a megalkotás időszakában eléggé instabil volt, ugyanis a (ma már remekműveknek tartott Pinokkió és Fantázia bukása után) stúdió nehéz anyagi helyzetbe került. Dumbó születése tehát nem ment simán. Az anyagi nehézségeket pedig nehezítette az, hogy a rajzolók egy része 9 hétre sztrájkba lépett. A múlt újságait megnézve láthatjuk, hogy a sztrájk eseményét a korabeli sajtó nagyon is felkapta, de a Disney Stúdiónak ez nem ártott. Azonban miután nemcsak hogy nem viselte meg a stúdiót a sztrájk, a Disney még egy rövid közjátékot is beiktatott a mesefilmbe, hogy kifigurázza a tiltakozókat. Bohócként ábrázolták azokat, kik magasabb bért követeltek a tulajdonostól. „Rajta, vágjuk meg a főnököt kupán, ajvé jó lesz egy kis lóvé" – ez volt a szöveg a magyar fordításban. Ezt a rajzfilmet is többször leszinkronizálták. Hogy melyik lett a jobb, majd eldönti az, aki megnézi mind a kettőt. Merthogy a Dumbót érdemes megnézni, az biztos. Akár többször is. Szóval, filmre fel, és jó szórakozást!

2017.07.17 Deku

Ez már tényleg ezer éves kis mese a Disney-től de szerintem ritka aranyos és tanulságos kis film. Minden gyereknek kötelező lenne látnia. Ezek voltak még igazi szerethető mesék.

2023.07.24 Timon

Walt Disney Vintage

Fő kedvencem a régebbi Disney-klasszikus közül. Kiskoromban VHS-en nagyon sokat néztem, nemrég újranéztem párszor és máig megunhatatlan. Zenéje és dalai lelkig hatóak, ma is el tudok érzékenyülni némelyektől. Mindenki aranyos, vicces vagy legalábbis kedvelhető benne. Nekem nem volt rossz a remake, de ennél pölö az eredeti jobban tetszett. 10/10

2019.08.02 Ms. Akárki

Klasszikus disney, de ez kb az egyetlen disney mese amiért nem rajongok. Teljes értelmetlenség az egész. Talán az egér még jó karakter volt és egy dalbetét amikor becsíp és fantáziál az jó volt, de különben felejthető alkotás.

2018.12.03 Norbert93

Klasszikus az biztos, de valahogy sosem tudott magával ragadni.

2018.10.21 Csillagpor

Talán ez az egyetlen Disney mese amit valamilyen okból nem szeretek. Szerintem szörnyen lehangoló, depresszív, szomorú és reményvesztett. Kb dumbó is csak az alkohol hatására boldog, ha jól emlékszem, mert véletlenül megissza... szép kis "valóság". G... Több

2018.07.16 czerik

Aranyos és tanulságos kis mese.

2018.03.28 NFG

Bár egy nagyon kedves mese, engem valahogy mégsem kötött le kisgyerekként! Talán idegesített, hogy nem tud beszélni! Vagy szimplán az miatt nem tetszett, hogy cirkuszi történet! Ettől függetlenül ez egy alapmű, amit látni kell!

2016.02.14 doroffee

Nagyon megható, kedves mese. A bájos animáció által nyújtott cukros máz alatt nagyon fontos dolgokat mond el ásságról, kiközösítésről, médiáról és egyáltalán a cirkusz világáról.

2017.08.15 czigler.nora

Nem egy mai darab az biztos. Ám a cirkuszi elefántok élete még mindig elkeserítő, talán ha több gyerek látná, rájönne, hogy nem örömükben ugrálnak ott az állatok.

2019.03.09 Vágottszemű

Nem volt olyan jó, mint egy hamupipőke, hófehérke. Gyerekek el tudnak rajta lenni, ha nincs mást nézni. Nem sikerült olyan jóra ez a mese/film hogy megérje megnézni.