Bambi

indingo   2019. 05. 14.

Gyönyörű a látványvilága a természettel és a sok-sok állattal. Értelmesek a párbeszédek és szép a mondanivalója.

dailyfilmsan   2018. 11. 16.

Szótlan dalos mese. Viszont nagyon szép és kidolgozott. Ne várjunk messzemenő, mély gondolatmenetet. A történet szál rémegyszerű és a szöveg is. Pici gyerekek imádni fogják a szülő annyira nem. Van benne tragédia de minden perce kedves ennek ellenére.

Ms. Akárki   2019. 08. 01.

Klasszikus és kedvenc Disney mese. Bár nagyobbacska gyerekeknek ajánlott szerintem csak mert rögtön az elején nagyon lehangoló, mert meghal az anyukája. Tappancs nagy kedvenc nálunk. A legtöbb humorelem tőle ered.

Norbert93   2018. 12. 03.

Kedves emlékek fűznek hozzá, milliószor negtekintettem VHS-en. Talán az állatvilág, talán a rajzolása, ma sem tudom mi, de valami nagyon megfogott benne. Örök klasszikus.

hackerjulcsi   2018. 03. 30.

Szintén egy szépen kivitelezett, kedves, tanulságos, igazán gyerek- és családbarát mesefilm a Disney gyártásában. Mégsem a kedvencem, mert túl egyszerű és unalmas volt nekem gyerekként.

A legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1942-ben.

Az AFI's 10 Top 10 2008-as listáján - animációs film kategóriában - 3. helyen végzett.

Walt Disney szokatlan módon gyerekeket alkalmazott, hogy ők kölcsönözzék a kölyökállatok hangját.

(kázsé)