tamas84

Walt Disney klasszikus meséje, amely generációkat szórakoztatott, Bambi az őzike történetét meséli el, aki elveszíti anyját az erődben, így saját magának kell szembenéznie az élet kihívásaival.

(kázsé)

Premier (HU): 1961.07.27. | Disney+ (2022.06.14.)

2019.08.01 Ms. Akárki

Klasszikus és kedvenc Disney mese. Bár nagyobbacska gyerekeknek ajánlott szerintem csak mert rögtön az elején nagyon lehangoló, mert meghal az anyukája. Tappancs nagy kedvenc nálunk. A legtöbb humorelem tőle ered.

2019.05.14 indingo

Gyönyörű a látványvilága a természettel és a sok-sok állattal. Értelmesek a párbeszédek és szép a mondanivalója.

2018.11.16 dailyfilmsan

Szótlan dalos mese. Viszont nagyon szép és kidolgozott. Ne várjunk messzemenő, mély gondolatmenetet. A történet szál rémegyszerű és a szöveg is. Pici gyerekek imádni fogják a szülő annyira nem. Van benne tragédia de minden perce kedves ennek ellenére.

2018.12.03 Norbert93

Kedves emlékek fűznek hozzá, milliószor negtekintettem VHS-en. Talán az állatvilág, talán a rajzolása, ma sem tudom mi, de valami nagyon megfogott benne. Örök klasszikus.

2018.03.30 hackerjulcsi

Szintén egy szépen kivitelezett, kedves, tanulságos, igazán gyerek- és családbarát mesefilm a Disney gyártásában. Mégsem a kedvencem, mert túl egyszerű és unalmas volt nekem gyerekként.

A legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1942-ben.Szerző: dulkap

Az AFI's 10 Top 10 2008-as listáján - animációs film kategóriában - 3. helyen végzett. Szerző: Bogi87

Walt Disney szokatlan módon gyerekeket alkalmazott, hogy ők kölcsönözzék a kölyökállatok hangját.Szerző: kázsé

Bambiról elneveztek egy aszteroidát.Szerző: kázsé