Bambi

Ms. Akárki   2019. 08. 01.

Klasszikus és kedvenc Disney mese. Bár nagyobbacska gyerekeknek ajánlott szerintem csak mert rögtön az elején nagyon lehangoló, mert meghal az anyukája. Tappancs nagy kedvenc nálunk. A legtöbb humorelem tőle ered.

indingo   2019. 05. 14.

Gyönyörű a látványvilága a természettel és a sok-sok állattal. Értelmesek a párbeszédek és szép a mondanivalója.

dailyfilmsan   2018. 11. 16.

Szótlan dalos mese. Viszont nagyon szép és kidolgozott. Ne várjunk messzemenő, mély gondolatmenetet. A történet szál rémegyszerű és a szöveg is. Pici gyerekek imádni fogják a szülő annyira nem. Van benne tragédia de minden perce kedves ennek ellenére.

Norbert93   2018. 12. 03.

Kedves emlékek fűznek hozzá, milliószor negtekintettem VHS-en. Talán az állatvilág, talán a rajzolása, ma sem tudom mi, de valami nagyon megfogott benne. Örök klasszikus.

hackerjulcsi   2018. 03. 30.

Szintén egy szépen kivitelezett, kedves, tanulságos, igazán gyerek- és családbarát mesefilm a Disney gyártásában. Mégsem a kedvencem, mert túl egyszerű és unalmas volt nekem gyerekként.

Vágottszemű   2019. 03. 09.

Nagyon szerettem ezt a filmet kiskoromban. A története is tetszett meg bambi nagyon cuki :3. Szerintem megéri ezt megnézni, a nosztalgia miatt is. A szereplők is jól kivannak találva.

zsani   2018. 02. 11.

Ez az egyik kedvenc Disney mesém. Ezek még mai napig megállják a helyüket. Megfelelő értékrendet képvisel. Nagyon szép mese, még mai napig megsirat. Ilyeneken kellene felnőni a gyerekeknek.

A legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1942-ben.

Az AFI's 10 Top 10 2008-as listáján - animációs film kategóriában - 3. helyen végzett.

Walt Disney szokatlan módon gyerekeket alkalmazott, hogy ők kölcsönözzék a kölyökállatok hangját.

(kázsé)

Bambiról elneveztek egy aszteroidát.

(kázsé)

Nagyjából csak mintegy 1000 szónyi dialógus van az egész filmben.

(kázsé)

Az egyik azon kevés Walt Disney film közül, ahol a dalokat nem a szereplők éneklik.

(kázsé)

Egy elvetett ötlet volt, hogy mutassák a vadászt, amint meghal abban az erdőtűzben, amit ő maga okozott.

(kázsé)

Az utolsó egész estés Walt Disney film az 1950-es Hamupipőkéig.