Bambi (1942)

Bambi

Bambi

MoviesChris   2022. 04. 24.

Inkább igyunk egy Bambit

A Disney-maraton következő állomásaként kötelező volt megnézni a Bambit, bár nem nagyon fűlött hozzá a fogam. Ennek oka nem más, mint hogy már gyerekként se igazán fogott meg ez a mese. Látványvilágban a korhoz, és a Disney-mércéhez igazítva teljesen rendben van. Hangvételben elég melankolikus, helyenként lehangoló. Épp ezért gyerekként kevésbé kedveltem. Amellett, hogy van benne a szerintem mindenki által jól ismert drámai történés, elég gyengécske cselekménnyel rendelkezik. Nem túl sok izgalmas részlet van benne. Eldöcög, elnézegeti az ember, de nem túlzottan kötött le. Mindenképpen a gyengébb Disney-mesék közé sorolnám.

indingo   2019. 05. 14.

Gyönyörű a látványvilága a természettel és a sok-sok állattal. Értelmesek a párbeszédek és szép a mondanivalója.

dailyfilmsan   2018. 11. 16.

Szótlan dalos mese. Viszont nagyon szép és kidolgozott. Ne várjunk messzemenő, mély gondolatmenetet. A történet szál rémegyszerű és a szöveg is. Pici gyerekek imádni fogják a szülő annyira nem. Van benne tragédia de minden perce kedves ennek ellenére.

Ms. Akárki   2019. 08. 01.

Klasszikus és kedvenc Disney mese. Bár nagyobbacska gyerekeknek ajánlott szerintem csak mert rögtön az elején nagyon lehangoló, mert meghal az anyukája. Tappancs nagy kedvenc nálunk. A legtöbb humorelem tőle ered.

Norbert93   2018. 12. 03.

Kedves emlékek fűznek hozzá, milliószor negtekintettem VHS-en. Talán az állatvilág, talán a rajzolása, ma sem tudom mi, de valami nagyon megfogott benne. Örök klasszikus.

hackerjulcsi   2018. 03. 30.

Szintén egy szépen kivitelezett, kedves, tanulságos, igazán gyerek- és családbarát mesefilm a Disney gyártásában. Mégsem a kedvencem, mert túl egyszerű és unalmas volt nekem gyerekként.

Vágottszemű   2019. 03. 09.

Nagyon szerettem ezt a filmet kiskoromban. A története is tetszett meg bambi nagyon cuki :3. Szerintem megéri ezt megnézni, a nosztalgia miatt is. A szereplők is jól kivannak találva.

A legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1942-ben.

Az AFI's 10 Top 10 2008-as listáján - animációs film kategóriában - 3. helyen végzett.

Walt Disney szokatlan módon gyerekeket alkalmazott, hogy ők kölcsönözzék a kölyökállatok hangját.

(kázsé)

Bambiról elneveztek egy aszteroidát.

(kázsé)

Nagyjából csak mintegy 1000 szónyi dialógus van az egész filmben.