Az ötödik pecsét

Az ötödik pecsét

2015.08.22 Norcsi59

Az egyik legjobb magyar film ami összetett és különleges hangulatot ad más filmekhez képest. Az akkori politikát és hangulatot nagyon jól reálisan tükrözi amitől még érdekesebbé válik.

2018.06.17 zoltyah

A film simán megérdemelne egy felújított verziót, mert az ötödik pecsét BRILIÁNS a Magyar filmgyár történelmében amiből nem sok van. A színészi alakítás egyszerűen zseniális.

2018.07.23 Kis Anna Kinga

Sajnos vagy nem sajnos, de nagyon életszagú, tökéletes film arról, amit itt keleten mi diktatúrának hívunk. Az egyik, ha nem a legjobb magyar film. Semmi klisé, semmi ripacskodás, semmi megjátszott, erőltetett forma, igazi FILM. Ami a székbe köt, amiből nézed.

2015.09.28 marcibodri

régi magyar film, amiben csak ülnek egy asztal körül és beszélgetnek, jó-e? Hát pesze, az egyik legjobb magyar film, kb a 70es évek legyjobb színészei vannak benne, és a történet sem utolsó.

2015.03.02 HZ007

Valószínűleg a legjobb magyar film. Ma már nem nagyon csinálnak ilyen filmeket, ami ekkora erkölcsi kérdést vet fel. Nem túl izgalmas, de végig leköti a néző figyelmét. A kivételesen Fábri életműben is kiemelkedő alkotás.

2015.12.28 Niki19

Igazi háborús film, mely tele van drámával, váratlan fordulatokkal. Számomra nem annyira tetszett, egyszer nézhető film. De ettől függetlenül ajánlom, hisz egyszer érdemes megnézni.

2015.12.12 vinetty93

Ez még a rossznál is rosszabb. Nem igazán nyerte el a tetszésemet. Kezdjük ott, hogy már maga a sztori is egy hatalmas nagy bukta. Ehhez hozzá kell még számolni, hogy a karakterek sincsenek egész rendesen kidolgozva. Nagyon nem jött be. Ez bizony 1 csillag!

2015.03.06 ifek

Pozitív csalódás, nagyon jó kis film. Agyalós, de nem az a tipikus izgalmas sztori, inkább a belső mondanivalón van a hangsúly.

2020.09.29 Tajti Zsuzsanna

A magyar filmművészet egyik kiemelkedő alkotása, Illendő megnézni.

2021.01.28 Maár István

Számomra viszi a legjobb magyar film pálmát.

2022.05.21 Lang Christian

A legjobb magyar film! Nagyot szól, az tuti!

Egyértelmű, a legjobb magyar film! Akkorát szól, hogy azért az ember még másnap is elgondolkodik. Hát, az az igazság a 20. század kemény volt mint a birkasz*r halállal és vérrel írtak. Anyukám, aki 1950-ben született, sajnos rosszul reagált a filmre. „Hogy merted berakni nekem ezt a gyilkos, szadizós filmet?! Most reggelig nem fogok tőle aludni.” De hát, ez a legjóbb magyar film! Két színésznő, egymástól függetlenül ugyanazt a történetet mesélik. Felléptek a 40-es években a nyilasok házbában az Andrássy úton, és az egykedvű nyilas fiatalok közönsége csak néz ki a fejéből. Olyan érzésük volt, hogy ezt a fellépést nem fogják túlélni.

2022.03.27 Moviex

Legjobb magyar film!

Ez egyszerűen zseniális film! Egyértelműen a legjobb magyar film valaha! Mindenkinek meg kéne nézni, kötelező darab!

2018.02.27 Carol07

Nagyon elgondolkodtató alkotás. Nincsenek benne autósüldözések és hiperszuper látványelemek, mégis leköti a néző figyelmét. Komoly etikai kérdéseket vet fel. A film megnézése után még órákon keresztül azon járt az eszem, hogy vajon melyik szereplő ho... Több

2019.09.25 Kiss László

Kb 25 eve lattam eloszor. Azota is mindig lenyugoz a brillians szineszi jatek!