Játssz egy Samsung Galaxy A20e-ért ·  Fórum Login

Bíborszín (1985)

The Color Purple

Bíborszín

Félhelyes Erzsébet   2018. 03. 25.

Az egyik legcsodálatosabb film és adaptáció, amit láttam. Rengetegszer néztem már meg és mindannyiszor lelkem mélyéig megrázott. A mély megalázottságból jut el a főszereplő az önmagára találásig és a negatív hős mások elfogadásáig, megértéséig, megszeretéséig. Méltán nyert Oscart, habár ez nem feltétlenül jelent mindig pozitívumot. Jelen esetben igen.

Artemisia   2018. 01. 15.

A bíbor a remény színe

Mélyen megrázó, húsvágó tragédia egy tönkretett életről. Már az első képsorok is lesújtóak és megalapozzák a film reményvesztett hangulatát. A két testvér elszakítása szintén sokkoló,később pedig szomorú látni ahogy az évek múlásával a hősnő, Celie belenyugszik a sivár, elnyomott és kiszolgáltatott életébe. Mindeközben lebilincselően fonódnak a történetszálak, több érdekfeszítő és erős karakter jön be a történetbe és más nehéz és küzdelmes életutat is feltérképezhetünk,pl. Sophia élete, mely alakítás valódi gyöngyszem a szintén nehéz életű Oprah Winfrey korai munkásságából, vagy Nettie és Celie gyerekeinek kalandos sorsa. Hű képet nyújt a történelmi háttérről is, betekinthetünk a déli feketé... több»

Deku   2017. 10. 25.

Nem tetszett, maga a történet jó volt és sajnos jobb is lehetett volna de nem lett. Ebben a filmben semmi eredeti és egyedi nem volt. Elég katyvaszos lett és nem hiszem el, hogy ilyen gyenge filmet képesek kiadni a kezük közül.

Vviktor   2016. 09. 19.

Érzelmileg, lelkileg nagyon megfogó, elgondolkoztató film, aminek van mondanivalója és tanulsága. Igazi lélekbeható, megdöbbentő dráma, ami végig leköti a figyelmet.

MattesBarca   2015. 12. 12.

Lélegzetelfojtó egy történet, szerintem ezt mindenkinek látnia kell. Whoopi Goldbergben én kellemesen csalódtam, mivel eddig csak mindig idétlen szerepekben láttam, itt viszont fenomenálisan alakított. Gyönyörűek a képek és a látvány sem utolsó ebben a filmben. Jól felépített jelenetek és történetszál.

Oprah Winfrey
Oprah Winfrey
Willard E. Pugh
Akosua Busia
Whoopi Goldberg

Fájóan szép, de egy picit üres alkotás Spielberg fénykorából. több»

A Bíborszín bekerült a 2004-ben született filmes listába, az 1001 film , amit látnod kell mielőtt meghalsz-ba.

(Norbi)

1985-ben a 5. legtöbb bevételt hozó film volt.

Steven Spielberg legidősebb gyermeke a film forgatása közben született, ezért a jelentben, amikor Celie életet ad csecsemőjének, a gyereksírás valójában Spielberg gyermekének sírása.