Csernobil

Chernobyl

2020.07.15 stevepisti

Magávalragadó!

Sokadik unszolásra kezdtem el nézni ezt a sorozatot, de nem bántam meg. Több dokumentumfilmet lehetett már látni erről a tragédiáról, szóval szerintem senkinek sem ismeretlen a sztori. Nekem sem. Mégis tudtak újat mutatni, láthattunk benne hétköznapi hősöket, önzetlen tudósokat, korrupt politikusokat. Bepillantást nyerhetünk abba, hogyan is mentek akkor a dolgok. Jó volt, tetszett, erősen ajánlott.

2021.05.18 stewie_griffin_2005

Nagyon jó minisorozat, már láttam 2 éve is, mikor kijött, de kevés maradt meg, ezért újranéztem. Talán az utolsó rész a legjobb, mikor kiderül sok minden.

2020.08.13 Di Canio

Csernobilban nem spóroltak a cigikkel, gyakorlatilag non stopban tolják végig. Egyébként ez egy nagyon jól megcsinált sorozat, nem gondoltam volna, hogy ebből végig ilyen feszültséggel teli filmet lehet csinálni.

2021.09.20 4EverAlfa

Megdöbbentő

Én, aki még kisiskolásként éltem meg ezt a kort, és nem sok konkrét emlékem van erről a tragédiáról, talán annyi, hogy nem lehetett szabadon termesztett zöldséget, gyümölcsöt enni, mert valami történt, majd hónapokkal később már lehetett tudni az okát... A film számomra élethűen adta a vissza a történéseket, az emberi tragédiákat, az egyéni hősiesség, önfeláldozás és bajtársiasság ellenképeként a kommunista, szovjet rendszer képmutatását, hazug voltát. Nem tudom, a film mennyire követte a valóságnak megfelelően a sztorit, ugye a fiktív szereplőkről tudtam, de a zárásként lejátszott bírósági tárgyalás nekem kicsit hamiskásnak tűnt. 1986-ban Moszkvában még nem hinném, hogy egy nyilvános tárgyaláson ki lehetett mondani, hogy a szerkezet volt a hiba eredendő oka, a hanyag személyzet csak a második, mert szerintem csak a személyzettel vitették el a balhét, hisz tudjuk a Tanú óta, hogy zajlottak a kommunista perek...

2019.07.14 Greeta

Ha nem tudnám, hogy ez igaz történet, azt gondolnám, ennyi butaságot összehordani egy filmben. Jó a sorozat dinamikája, jól építkezik.

2019.06.01 Artúr

Leolvadt az arcom

[Összegzés az eddigi részekről] A filmes feldolgozást értékelve azt mondhatjuk, hogy a munka precíz módon elvégzésre került. Fontos. A gyanútlan néző azt gondolhatja, hogy ez nem is 18 karikás mozi. A harmadik részben kiderül, hogy DE. Konkrétan lees... Teljes kritika

2024.01.06 Schumy1

Nagyon magával ragadott, lebilincselő alkotás. Szomorú történet, s az is, hogy ilyen előfordult.

2020.02.23 iq.csabi

Rettentően jól bemutatja az akkori helyzetet. Nem szépít és nem túloz, a kész tényeket mutatja. Kötelező darab.

2020.12.30 Érdeklődő

Egy igazi eseményleírás

Már többször is láttam az öt részbe csomagolt csernobili katasztrófa feldolgozást, de leírhatom, hogy gond nélkül meg tudnám nézni még egyszer az összes részt. Első alkalommal szó szerint a képernyőhöz szegezett az események sodrása. Oly élethűre sikerült, hogy máig a hatása alatt vagyok. A színészi játék fergeteges, és a cselekmény egyenesen hátborzongató. Az alkotónak tökéletesen sikerült felelevenítenie az akkori korszak nemtörődömségét és pökhendiségét. Akit érdekel egy kicsit is, hogy mi is vezetett a csernobili atomerőmű négyes reaktorának a felrobbanásához, annak ezt a filmet kötelezően meg kell néznie.

2024.02.27 Gamehun638

Picit túl van ez értékelve. Maga a téma hihetetlen izgalmas, de a megvalósítás olyan felemás.

2020.10.01 belavagyok

Izgalmas történelmi eseményt dolgoz fel. Megrázó és elgondolkodtató sorozat. Bármikor újranézném.

2020.01.02 Oliver.guy_

Zseniális, mégis nyomasztó sorozat. Borzalmas jeleneteket láthatunk nagyon jól kidolgozva, jó színészi játékkal. Nagyon egyszerű, értelmes magyarázatot ad a történtekre. Hihetetlen jól van megcsinálva, sokak számára felkavaró élmény lehet.

2020.09.19 Kanyi

Ez a legjobb minisorozat, amit valaha láttam. Nagyon ki van dolgozva, és remekül visszaadja azt a rendszert, hogy milyen szörnyű és igazságtalan volt...

2023.03.05 Tibor397141

Egyben, egészben megnéztem az HBO minisorozatát. Jól összerakott, megrázó story board. Ez az első sorozat, amit megnéztem, tömör, nem a végtelenségig húzott történet, minden perce lekötött.