Csernobil (2019)

Chernobyl

Dorkateo   2022. 02. 28.

Kötelezővé tenném a filmet minden iskolában!

Micsoda arrogancia azt gondolni, hogy amit egy mai mérnök tervez, az majd hibátlanul fog működni. Pedig mind ismerjük Murphyt: "ami el tud romlani, az el is romlik". Szóval k*rvára biztosítani kéne, többszörösen is. És itt jön az újabb káromkodásom: a politikusok menjenek el bánatos p*csába. Olcsóbb volt elhallgatni? Nincs baj, mert én azt mondom? Komolyan el kell gondolkodni azon, tényleg annyira fontos az a plusz energia nekünk? Tényleg kell nekünk az a sok sz*r, amit az energiával előállítunk? Kötelezővé tenném ezt a filmet minden iskolában. Állampolgári ismeretek címen. Csak hogy értsük, kikre szavazunk. Kinek a kezébe adunk hatalmat dönteni valamiről, amihez nem is ért, csak parancsolgat. Mérhetetlenül haragszom az oktatási rendszerre is (nem csak a magyarra), mert nem teszi mindenki számára érthetővé, hogy mivel jár a láncreakció. Hogy micsoda erőket akarunk irányítás alatt tartani bizonytalan eszközökkel. Nincs illúzióm, más kormányok is ugyanilyen őrült módon döntenek nehéz helyzetekben. Csernobil csak egy emblematikus példája ezeknek. Köszönet a készítőknek, fantasztikusat alkottak. Hála a hősöknek, akik áldozatot hoztak mindenkiért. - Az Orosz-Ukrán háború margójára - 2022.

Laca//Ho/rr/oR//   2019. 06. 07.

A sorozat, amely új utat nyitott

Nem is tudom, hol kéne elkezdeni, hiszen éppen csak elkezdődött és robbant be a nagyvilágba, máris vége lett. Sok ember már biztosan várt egy ehhez hasonló sorozatot, amely az 1986. április 26-án, a Csernobil és Pripjaty városok melletti Vlagyimir I... teljes kritika»

HE7EDIK   2019. 06. 18.

A szocializmus ára

Rengeteget megtudtam a katasztrófáról a sorozat által, olyan dolgokat is, amiket álmomban sem gondoltam volna. Hihetetlen, hogy az atomerőmű vezetői hogyan próbálták eltusolni a nyilvánvalót, közben pedig erre mennyi élet ráment, na meg milyen iszon... teljes kritika»

dailyfilmsan   2021. 09. 04.

Nagyon szemléletes a sorozat. Letaglózza az embert, teljesen felborzolja a kedélyeket. Nem véletlen a legjobb sorozat kb. minden ranglistán. Meg kell nézni kategória. Erre szavak nincsenek is.

MP170506   2019. 05. 09.

Az első rész alapján nagyon jó kis rövidke sorozatnak ígérkezik. Szörnyű képek tárultak az ember szeme elé, megrázó, feszült alkotás. Szörnyű belegondolni, hogy milyen döntések születtek, akkor abban a helyzetben és miért...

Sabnock Sanatory   2020. 08. 06.

Eszméletlen felidézni és újraélni, ha csak így képernyőn keresztül is az eseményeket, amit akkoriban a szocialista blokkban parancsra elbagatellizáltak. Hihetetlenül megrázó képsorok, teljes kétségbeesés. Atyaég, miért tették, amit tettek? Ajánlott!

indingo   2020. 02. 18.

Ami történt, borzalmas és felfoghatatlan. A sorozat nekem annyira nem jött be. 3 részt néztem csak meg. Nekem kicsit lassú volt.

A premiert követően 30-40%-kal megnőtt a turisták száma Csernobil környékén.

(Képkockák)

Az ötrészes Csernobil vitathatatlanul a sorozatgyártás egyik csúcsteljesítménye. Autentikus krónika az atomkatasztrófáról és arról, hogy ahol zsarnokság van, szem vagy a láncban. több»

A május hatodikán megjelent Csernobil-minisorozat az az alkotás, amit senkinek nemcsak, hogy nem érdemes, de nem is szabad kihagynia. Unod a témát, hallottad már a sztorit? Nem tudsz te semmit, Havas Jon. Spoilermentes (érdemes ezt leírni?) évadkritika. több»

Az HBO alkotása nem csupán karakterkezelésben példás, hanem filmtechnikában és a rendezői munkában is. több»