Az amerikai HBO, illetve a brit Sky tévécsatorna koprodukciójában készült minisorozat az 1986-os csernobili katasztrófa eseményeire koncentrál.
A Csernobil című HBO minisorozat az egyik legmeghatározóbb alkotás az elmúlt években, amely egyik legnagyobb témáját, az emberi hibákat és azok következményeit dolgozza fel. A sorozat megjelenése óta egyre népszerűbb lett, és sokan azt mondják, hogy ... teljes kritika»
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Rengeteget megtudtam a katasztrófáról a sorozat által, olyan dolgokat is, amiket álmomban sem gondoltam volna. Hihetetlen, hogy az atomerőmű vezetői hogyan próbálták eltusolni a nyilvánvalót, közben pedig erre mennyi élet ráment, na meg milyen iszon... teljes kritika»
Micsoda arrogancia azt gondolni, hogy amit egy mai mérnök tervez, az majd hibátlanul fog működni. Pedig mind ismerjük Murphyt: "ami el tud romlani, az el is romlik". Szóval k*rvára biztosítani kéne, többszörösen is. És itt jön az újabb káromkodásom: a politikusok menjenek el bánatos p*csába. Olcsóbb volt elhallgatni? Nincs baj, mert én azt mondom? Komolyan el kell gondolkodni azon, tényleg annyira fontos az a plusz energia nekünk? Tényleg kell nekünk az a sok sz*r, amit az energiával előállítunk? Kötelezővé tenném ezt a filmet minden iskolában. Állampolgári ismeretek címen. Csak hogy értsük, kikre szavazunk. Kinek a kezébe adunk hatalmat dönteni valamiről, amihez nem is ért, csak parancsolgat. Mérhetetlenül haragszom az oktatási rendszerre is (nem csak a magyarra), mert nem teszi mindenki számára érthetővé, hogy mivel jár a láncreakció. Hogy micsoda erőket akarunk irányítás alatt tartani bizonytalan eszközökkel. Nincs illúzióm, más kormányok is ugyanilyen őrült módon döntenek nehéz helyzetekben. Csernobil csak egy emblematikus példája ezeknek. Köszönet a készítőknek, fantasztikusat alkottak. Hála a hősöknek, akik áldozatot hoztak mindenkiért. - Az Orosz-Ukrán háború margójára - 2022.
Nem véletlen lett 2019-ben az év sorozata. Végig hihetetlen mód fent tartja az érdeklődést, a néző szinte ott érzi magát Ludmylla lüktető szívében a sötét, sivár kórházban. Az utolsó részben pedig szerintem minden laikus agy próbálja felfogni Legaszov magyarázatát arról, hogy működik az atomerőmű, lenyűgöző hatalmas rendszer egyben, és mégis annyira borzasztó és veszteséges tragédia. Érdemes elolvasni a Szvetlana Alekszijevics: Csernobili ima és Adam Higginbotham: Éjfél Csernobilban c. könyvét.
Szeretnéd használni a Mafab értékelését a weboldaladon?
Használd ezt a HTML-kódot »