Közösség

Vélemény:

 

94 Csernobil

(2019)

Kötelezővé tenném a filmet minden iskolában!

 
Dorkateo   2022.02.28 16:11
6

Micsoda arrogancia azt gondolni, hogy amit egy mai mérnök tervez, az majd hibátlanul fog működni. Pedig mind ismerjük Murphyt: "ami el tud romlani, az el is romlik". Szóval k*rvára biztosítani kéne, többszörösen is. És itt jön az újabb káromkodásom: a politikusok menjenek el bánatos p*csába. Olcsóbb volt elhallgatni? Nincs baj, mert én azt mondom? Komolyan el kell gondolkodni azon, tényleg annyira fontos az a plusz energia nekünk? Tényleg kell nekünk az a sok sz*r, amit az energiával előállítunk? Kötelezővé tenném ezt a filmet minden iskolában. Állampolgári ismeretek címen. Csak hogy értsük, kikre szavazunk. Kinek a kezébe adunk hatalmat dönteni valamiről, amihez nem is ért, csak parancsolgat. Mérhetetlenül haragszom az oktatási rendszerre is (nem csak a magyarra), mert nem teszi mindenki számára érthetővé, hogy mivel jár a láncreakció. Hogy micsoda erőket akarunk irányítás alatt tartani bizonytalan eszközökkel. Nincs illúzióm, más kormányok is ugyanilyen őrült módon döntenek nehéz helyzetekben. Csernobil csak egy emblematikus példája ezeknek. Köszönet a készítőknek, fantasztikusat alkottak. Hála a hősöknek, akik áldozatot hoztak mindenkiért. - Az Orosz-Ukrán háború margójára - 2022.

 
Klauka89 2022.02.28 17:09
2

Ami igaz, az igaz. Szívemből szóltál. És a rohadék Gyatlov még tagadta... Ő ugye ott sem volt! Jó, hogy a sorozat készítői megalkották Uljana Homjuk karakterét, aki kiderítette az igazságot, még épp időben... Én is tegnap néztem újra!