Csernobil

Chernobyl

2019.06.09 Timon

Csernobil-kritika

A HBO egy nagyszerű sorozatot indított el idén, és nagyon tetszett. Nagyon erős az atmoszférája, a lehető leghitelesebben igyekszik bemutatni mindazt, ami akkor, azon az éjszakán történt. Már a legelején érezhető, hogy mennyi minden kering a mindennapokban; nem lehet egykönnyen eldönteni, hogy ez most igaz vagy sem. Jól vezeti be a nézőt a sorozat világába, és ezzel tulajdonképpen megteremti a megfelelő előérzetet.

2019.08.14 Szilonka

Megrázó sorozat, amely valós eseményeken alapul, amely nem is olyan rég rázta meg a világot. Hideg futkos az ember hátán amikor nézi.

2019.08.17 Ms. Akárki

Zseniális és rendkívül nyomasztó, lehangoló sorozat. Nem ismertem részletekbe menően a történteket, csak nagy vonalakban, és kifejezetten tetszett, ahogy az egyszerű nézőknek befogadhatóvá és feldolgozhatóvá tették a történteket. Drámai és megható, elgondolkodtató sorozat.

2019.08.17 Norbert93

Az egész világra ható sorozat

Először is szögezzük le: minden pillanatában megrázó! A legmegrázóbb az egészben az, hogyan kezelték – és kezelik a szovjetek ma is – a helyzetet , többek a rendszer felsőbb vezetéstől való félelmükben, és az általuk megkérdőjelezhetetlenül felsőbbre... Teljes kritika

2023.12.07 Harper

A legjobb minisorozat, amit valaha csináltak

Szinte hibátlan ez a brit minisorozat, még harmadik megtekintésre is. A rendező, Johan Renck nem készített hasonló formátumú filmeket, ám 2019-ben berobbantotta a filmvilágot mégis. A főszereplők közül: Jared Harris és Stellan Skarsgard ismert színészek voltak már akkoriban i,s de a többiek is nagyszerű teljesítményt nyújtanak. Számomra a film két nagy különlegessége: az 1986-os Szovjetunió történelemhű ábrázolása (a belső pártrendszer működésével), illetve a tökéletesen valósághű helyszínek (főleg a Lenin atomerőmű és Pripjaty) elénk tárása. A legelső rész a katasztrófát mutatja be, a második az eset felderítőivel foglalkozik, a harmadik az áldozatokkal, a negyedik a kármentőkkel (a környező erdők vadállományának és kutyáinak likvidálásával), az ötödik pedig az egész katasztrófa rekonstruálásával és a végső perrel. Teljes képet kapunk az 1986 április 26-án éjjel történt tragédiáról, annak minden percéről. Legaszov professzor szerepében Jared Harris egyszerűen zseniális, miként Skarsgard is mint Shcherbina. Ez a film egyszerre megdöbbentő, izgalmas és lenyűgöző. A legjobb minisorozat, amit valaha láttam.

2019.10.26 VvV

A nagy hájpolás hatására megnéztem, de untam. Minden rész vagy 3-szor kellett újraindítani, mert mindig belealudtam.

2019.06.11 harnas1207

Már a megnézése előtt sejtettem, hogy a sorozat azért olyan népszerű, mert az emberek nagy része semmit nem tud Csernobilról. Pont ez az, amit a Bohém Rapszódia mintájára meglovagolt a sorozat. A szörnyű eseményeket túldramatizálták, itt-ott elferdít... Több

2019.06.06 Anti007

A hazugság ára...

Szerintem kevés ehhez fogható sorozat van a televíziózás történetében. Olyan, mint egy mozgóképes emlékmű, amelyhez foghatót nem is tudnék talán említeni.Ha megnézed a sorozatot, pár napig biztos veled lesz a film hangulata, de ami biztos, elfelejten... Teljes kritika

2019.10.17 TomÁcs

Katasztrófasorozat, amely beindított a helyi katasztrófaturizmust. Borzalmas, hogy ilyen dolog megtörténhetett.

2020.12.02 Robinson76

86.04.26. - Az elhallgatás napja

Valós eseményeken alapuló, velőig hatoló, megrázó és elgondolkodtató sorozat. További pikantériája, hogy máig vannak gyermekként szerzett emlékképeim azokról a hetekről, hónapokról. Bár tragikus, mégis szenzációs a történet, rengeteg érdekes, ám szomorú adattal, információval és képsorral. Erre mondják azt, hogy az élet a legjobb forgatókönyvíró... A katasztrófáról korábban ismerteket remekül egészíti ki a széria, és sötét, nyomasztó hangulatával és képi világával más dimenzióba emeli a többi katasztrófasorozat közül ezt a művet.

2022.01.31 Csillagpor

A közepén szabályosan lefagytam. Durva, hogy ez tényleg megtörtént - és nem is olyan régen. Felkavaró és megdöbbentő, hogy mennyi ideig próbálták titkolni. HBO egyik legjobb és egyben legmegrázóbb sorozata is talán.

2020.10.12 jfruzsi97

A sorozat hangulata egyből megfogott.Több oldalon is olvastam, hogy szinte teljesen visszaadta a sorozat a valóságban történteket. Lehető legjobban megismerhette a néző a történetet.

2020.02.22 elekm90

Paradés sorozat az HBO-tól, arról, hogy egy ilyen mértékű katasztrófa hogy világít rá az akkori rendszer gyengeségeire. Legasov és Shcherbina karakterei és a kapcsolatuk fejlődése a film legerősebb eleme. Mindenkinek érdemes megnézni. 10/10

2019.07.27 kevelin

Ha lenne 100 csillag, annyit is bőven megérdemelne. Félelmetesen visszaadja azt, ami akkor volt (ugyan én még nem éltem, de anyukám elmesélte, hogy itt, Magyarország dél-nyugati részén min mentek keresztül, miket érzékeltek ebből az egészből a robba... Több