Csernobil

Chernobyl

2019.09.18 Deniel

Atyaég!!

Iszonyat durva ez a sztori. Ezekután nekem ne mondja senki, hogy mi itt Magyarországon nem kaptunk ebből a sz@rból! Múltkor kaptam Ukrajnából ásványvizet, sógorom kikapta a kezemből, és rám kiabált, nehogy megigyam azt a sugaras sz@rt. Már tudom, miért mondta. Ezt a fekete foltot a volt Szovjetunió 1 millió évig sem mossa le magáról. A film egy az egyben a monitor elé szögezett, egymás után néztem mind az 5 részét, szünet nélkül és folyamatosan temettem az arcom a tenyerembe. De nincs is mit hozzáfűzni, mindenkinek látni kell. Egyebek mellett minden tökéletes a filmben. A rendezés, a forgatókönyv, a szereplők, a korhű díszletek, csillagos 5-ös A-Z-ig.

2020.11.29 Hondati

Drámaian hiteles

Mikor az ember alig mer levegőt venni, annyira áthatja a virtuális fertő a légkört, ami szinte átszűrődik a képernyőn, magával ragad és elborzaszt, akkor az elég hiteles. Engem behúzott a tökéletes szerepek, arcok, helyszínek tiszta ábrázolása és a történet, ami nem akar több lenni, mint ami, csak elénk tárja a szörnyű tényeket és az emberi gyarlóságot. 2 rész ment le, de teljesen rendben van a film. Köszönet az alkotóknak. Kiváló alkotás. Végignézve a sorozatot csak erősödött bennem a vélemény, ami az év sorozata címet érdemli ki nálam. Az utolsó rész végén csak ültem, és potyogott a könnyem...

2023.12.10 SzimikeésBéci

Már személy szerint másodszor néztem meg ezt a minisorozatot, most épp a feleségemmel, akit szintén lenyűgözött ez a katasztrófa, amit a nézők elé tártak, és ugyanakkor sokkolt is mind a kettőnket.

2019.05.31 kozse48

Zseniális. tökéletes.

Elképesztő. Hibátlan. A borzalom és a történelmi helyzet. Nem tudok mit mondani. 5/5. 10/10. 100/100.

2023.07.31 Clay44

Ha érdekel a téma, akkor a legjobb dolog, amit láthatsz

A sorozat rendkívül jól bemutatja, mi is történt 1986-ban. Kegyetlenül és nyersen. Személy szerint engem Csernobil mindig is érdekelt. A sorozat pedig egy olyan oldalát mutatta meg a tragédiának, amilyet még biztosan nem láttál. Még amikor megjelent a sorozat, minden héten, ahogy kijött az új rész, már néztem is meg. Lebilincselő, izgalmas és könnyen megérthető, hogy mi is történt. Miután végignéztem, nagyjából mindent, amit laikusként meg lehet, én megtanultam az atomreaktorokról és azok működéséről. Érdekes tudomány. A sorozat pedig sokszor nézős, 10/10.

2024.01.27 Denilke

Döbbenetes

Nincs mit hozzáfűzni, döbbenetes alkotás.

2020.01.11 Zoe091

Örültem, hogy végre kijött egy olyan sorozat, amiből megérthetik az emberek, mi és hogyan történt. Erősen ajánlott.

2020.04.27 nagygellert

Mestermű. Hihetetlen, milyen jól ábrázolja a film, amit 30 éve eltitkoltak előlünk.

2019.09.23 imreacs82

Nagyon tetszett a Csernobil, érdekes, hiteles, nagyon leköti a figyelmet, és jól visszahozza a múltat. Érdekes történet nagyon hiteles színészekkel, bátran ajánlom.

2022.08.30 ekkam

Többször néztem végig ezt a sorozatot, minden rész után végig-googlizva a történet valódiságát. Kisgyerek voltam, mikor történt a baleset, sokat hallottam róla azóta is, de a színészek fantasztikus játéka miatt szinte átéltem ezt az egészet. Nagyon jó film, ajánlom mindenkinek.

2019.09.02 Attila Herke

Korrekt

Rendkívül jól összerakott, nagy részletességgel. Az őrület és a természetellenség mintapéldája jól megelevenítve.

2019.06.20 atombence

Apokalipszis újratöltve

Mind az öt részét láttam, és hátborzongatóan izgalmas volt. Akit érdekel egy kicsit is, és nem akar dokumentumfilmeket nézni erről, annak ezt kell végignéznie. Zseniális látványvilág, az eredetire alapozva, a legnagyobb tisztelettel ajánlom mindenkinek.

2021.08.12 Barta Attila

Nagyon jó film.

2019.06.02 alkonyfeny

O_O

Aki ennek a sorozatnak nekikezd, annak nem új a történet. Sokunk épp akkor született, vagy volt kisgyerek, és nagyon is aktívan kötődik az eseményekhez. Bár tudjuk, hogy hazánkat is érintette a sugárzás (kár naivnak lenni), de ahogy nézzük a sugárzás hatásait, egy nagy adag kő esik le a szívünkről, miközben elborzadva nézzük azoknak az embereknek a környezetét, életét, ami napról-napra hullik szét, és veszítenek el mindent. Néhányuk önként vállalva ment a pokolba, néhányuk semmit sem sejtve pár rubelért, vagy csak simán odavezényelve. A sorozat annyira őszinte, amennyire az elvtársak engedték, és az HBO megint egy olyat húzott, amiről az emberek hetekig beszélni fognak.