Cold Skin (2017)

Cold Skin

Xavier Gens
David Oakes

Piczil Zsolt   2022. 05. 13.

Hogyan csinálj David Attenborough természetfilmet egy Cthulhu témából?

Ez a film egészen jó. Meglepett a viszonylag tartózkodó meseszövése, valahogy nem éreztem sem a mély drámát (pedig volt), sem a misztikumot (pedig az is volt). Illetve, amikor a főszereplő szép lassan felvázolja mivel állnak szemben a sziget világítótornyának őrei, egyáltalán nem éreztem a hideg borzongást, pedig lett volna miért. Kicsit olyan természetfilm-jellegű volt az ismeretlen (tengeri kultikus lények) bemutatása. És mégis, ez film inkább jó, mint rossz. Inkább egy csendes történet, mint egy kihagyott ziccer. Érdemes megnézni.

respect the movies   2018. 03. 19.

Szerintem jó film volt! Ha őszinte akarok lenni ezzel a filmmel kapcsolatban, akkor nem teljesen erre számítottam a filmtől! Anno annak idején megvásároltam a könyvet amiből készítették a filmet (azért jó pár ponton eltér a filmtől, de az alapját azé... több»

A filmbeli Gruner szerepére eleinte esélyes volt Stellan Skargard is, de végül elállt a szereptől!

(respect the movies)

A film rendezését eleinte David Slade vállalta el, de végül mégsem ő rendezte a filmet!

(respect the movies)

A regény megfilmesítési jogait már korán 2007-ben megvásárolták, de végül csak 2017-ben készítették el a filmet!

(respect the movies)

A regény Magyarországon is megjelent az Európa könyvkiadó jóvoltából 2009-ben, a címe: Hideg bőr volt!

(respect the movies)

A filmet Albert Sánchez Pinol 2002-ben írt La pell freda című regénye alapján készítették!

(respect the movies)

Gondolatébresztő film ez, amiben a férfi-nő kapcsolat legalább olyan hangsúlyosan szerepel, mint a béke és a háború vagy akár az őrület és a magány motívuma. Mindenkinek ajánlani tudom, aki szeretne egy kicsit elgondolkodni a fentieken egy érdekes megközelítésben elkészített film kapcsán. A történet nem túl eredeti – hallhatunk már sokszor hasonlót – a mondanivalók, amiket sikerült megfogalmaznia mégis örökérvényűek és megérdemlik a figyelmet. több»