Miska bácsi   2019. 06. 16.
Közel fénysebességben nem tökéletes a csillagok együttállása

:::A KRITIKA CSELEKMÉNYLEÍRÁST TARTALMAZHAT!::: Három csillaggal tudtam értékelni ezt a moziélményt, de a hozzá tartozó átlagos jelző mégsem fejezi ki az érzéseimet. Egyediségét ugyanis úgy is meg tudta őrizni, hogy rengetegszer azt éreztette velem, mintha szándékosan egy Csillagok között-be oltott 2001 Űrodüsszeiát néznék, csak erotikus kiadásban. Előbbi film sikerére talán a cím fordításával rá is játszott a magyar forgalmazó. Kezdeném a film talán legnagyobb erősségével, az egyes jelenetek hangulatával. Ezt néha olyan pazar fényképezéssel és hangaláfestéssel tudták megtámogatni, hogy kedvem lett volna elismerően csettintgetni. A történések önmagukban le is kötik a figyelmetek a maguk egy... több»

googk   2019. 06. 17.

Na, hát merjen még valaki egy rossz szót is mondani Robert Pattinsonra. Elképesztő a fickó, annyira jól alakít a filmben, és bár maga a sztori nincs túl jól megírva, az ő játéka gyakorlatilag megtartja az egész produkciót. Én mindenkinek csakis ajánlani tudom, főleg a szkeptikusoknak, vagy akik Pattinsont csak az Alkonyatból ismerik.

bart   2019. 06. 15.

Óva intenék mindenkit, aki egy látványos sci-fire számít, a Csillagok határán nem az, de ettől még egy igenis erős film. Nem mondom, hogy nem támaszt bizonyos elvárásokat a nézője felé, ez nem az a mozi, amire beülsz, hűtöd magad, szórakozol a látványon és a poénokon... Akkor jobb, ha másfelé keresgélsz, de ha nyitott vagy egy kicsit újszerű élményre, akkor van értelme annak, hogy beülj rá. Én szóltam előre! :)

Koniv   2019. 06. 14.

Nem egy tökéletes film, de irtó hangulatos az már biztos. Nekem a történet ugyan egy kicsit kiszámítható volt, de ettől függetlenül én személy szerint nagyon élveztem. Pattinson alakítása nagyon ott van, elképesztően jól hozza a karaktert, és már nagyon várom, hogy lássam őt Batmanként.

Sonny   2019. 06. 13.

Na, végre egy kellően mély, elgondolkodtató scifi, ami talán a Pattinsonon fanyaglók (Batman) száját is betömi majd, már, ha elmennek egyáltalán rá. Ez a film sokkal többet érdemel, mint amennyit hallhattunk róla, és sajnos azt érzem, hogy nem sokan nézik majd meg itthon, mivel nagyon nem blockbuster kategória, viszont épp ezért csak ajánlani tudom. Néha jó beülni egy ilyen átgondolt, néhol már-már meditatív filmre. Tegyetek vele egy próbát!

Mia Goth
Lars Eidinger
Mia Goth
Ewan Mitchell
Ewan Mitchell
Robert Pattinson

A Csillagok határán csak látszólag sci-fi, valójában a lét értelmét feszegető, érzékeny szerzői film. több»

Akik fogékonyak a kicsit bizarrabb alkotásokra, azok ebben a műben is meg fogják találni számításaikat, hogy utána pár napig pöröghessenek a látottakon. több»

A hiánypótlás oltárán azt mondom, így is érdemes egy esélyt adni neki. De azért néha az 5 dolláros turmix, sokszor minőségibb tud lenni, mint a házi mindentbele. több»

Robert Pattinson már korábban is ismerte a lányát alakító, mindössze 14 hónapos Scarlett Lindsey-t, aki egy jó barátjának, a zenész Sam Bradley-nek a lánya. Pattinson és Bradley együtt tanultak Londonban, így gyerekkoruk óta ismerik egymást.

Claire Denis 2002. óta el akarta készíteni a filmet. Miután 2014-ben Robert Pattinson hallott a projektről, találkozót kért a rendezőtől, akinek rajongott a korábbi filmjeiért, és a 2009-es White Material óta szeretett volna vele együtt dolgozni.

Robert Pattinson egy interjúban elmondta, hogy nagyon ideges volt a rendezővel, Claire Denissszel való első találkozása előtt, ezért alaposan utánajárt a húrelméletnek és a fekete lyukakkal kapcsolatos fizikai elméleteknek, hogy józan magyarázattal tudjon szolgálni annak kapcsán, hogy miért nem öregszik a karaktere a mélyűrben való utazása során. "Miután végeztem a gyenge próbálkozásommal, láttam a változást az arcán. Nem hallott még ezekről a dolgokról, nagyon szereti romantizálni ezeket a fizikai elméleteket. Ez volt az egyetlen nyerőkártyám, amit bedobhattam, és úgy tűnik, tényleg működött.