indingo   2018. 03. 15.

Többet vártam a filmtől. Öt nő elindul az ismeretlenbe. Semmi védőruha vagy maszk, mindent megfogdosnak, mit ittak vagy ettek. A története is kicsit felületes. Mindezek ellenére örültem, hogy megnéztem, mert érdekelt a sztori, de nem lett kedvenc.

Diesel   2018. 03. 18.

Moziban szívesebben megnéztem volna bár így sem volt rossz. Bár a látvány miatt talán jobb lett volna. Semmiképpen nem nevezném se thrillernek se horrornak. Ez a film igazából egy mélyebb gondolatú dráma némi sci-fi elemekkel dúsítva. Maga a történet elgondolása nem lett volna rossz. Viszont a történet kivitelezése egy picit kicsapongóra sikeredett. A történet elején bedobnak minket a mély vízbe. Klisé sztori - amerikai katona férj bevetés közben eltűnik, eközben az egyetemen oktató feleség igyekszik feldolgozni a gyászt a maga módján. Ezután lényegében a biológus hölgyet a kormány elhurcolja (Kb. ez is lehetett volna: "Gyere Gizi és tegyél rendet, te mented meg a világot)... A képzett katonai alakulatot lényegében elnyeri a "vibrálás", de a biológus hölgy egymaga felszámolja az egész cuccost. A színészi játékok nekem személy szerint egyáltalán nem tetszettek.. Az őrmester férj (Oscar Isaac) színészi játéka verte ki nálam a biztosítékot. Nem szerepelt sokat, de a mimikátlan érzelem mentes férj alakításán kívül nem sokat tudott felmutatni. Az egész színészi alakítást olyan ridegnek éreztem - bár lehet ez volt a cél. Ezektől a negatív dolgoktól eltekintve a film alap története érdekes, és elgondolkodtató. Látványos és kidolgozott volt. Van egy érdekes drámai hangulata. Igazából a film vége tetszett a legjobban az meghökkentőre sikeredett. A rendező a film végén egyértelműen nyitva hagyta a kaput egy esetleges folytatásra. Kíváncsian várom hogy lesz-e ha igen akkor azt is megnézem.

Hetedik   2018. 05. 11.

A befejezésért kár, mert ez egy remek kis egyedi hangulatú scifi-horror. Nem mindenkinek való, vontatott és gondolkozni kell, de mer olyan kérdéseket is feltenni, hogy vajon az önpusztítás valóban belénk van kódolva? Az életünk előre lefutott, mert úgy is aszerint fogunk élni és cselekedni, ami a DNS láncunkba van kódolva? Remek kérdések, amikre a film szándékosan nem ad választ, így pörgetve tovább agyunk. Vannak benne hihetetlenül izgalmas és brutális jelenetek, mint amilyen a féreg vonaglása a felnyitott hasban, vagy a vérmedve marcangolása, de vannak lassú és melankolikus részek is, amik magával ragadják az embert. Közben pedig bevágják Portmant, ahogy a már megtörtént dolgokra visszaemlékezik. A film több kérdést ad mint választ, kétségkívül egyedi eszköztárral operál Garland, de pont ettől lesz különleges és egyedi. A vége már nem annyira tetszett és a magánéleti kikacsintásokat is kihagyhatták volna, de ez nem rontja le az összképet. Aki szeret gondolkodva filmet nézni és kedveli az ínyencségeket, annak kötelező.

Berto49   2018. 03. 15.

Nagy kár, hogy a film nálunk nem került moziforgalmazásba. A Netflix vette meg a jogokat, így hazánkban sokkal kevesebben tudják megnézni ezt az idővel valószínűleg kultikussá váló tudományos-fantasztikus alkotást. A Paramount óriási baklövést követett el! Elképesztően látványos képei vannak, érdemes az operatőr nevét (Rob Hardy) megemlíteni. Igazából ezek a képek csak a filmvásznon érvényesülnének. Elgondolkodtató vízió egy esetlegesen bekövetkező idegen civilizáció támadásáról. A téma közel sem új, de a megvalósítás nagyon egyedi. Különösebb színészi teljesítmény nélküli mozi, a színésznők rutinosan tették a dolgukat, de láttam már Natalie Portmant és J. J. Leigh-t is sokkal jobbnak. Nagyon valószínű, hogy lesz még folytatás is, hiszen a trilógia másik két része még vár a megfilmesítésre.

Szilonka   2018. 04. 09.

Valamire nagyon hasonlított a vége... A visszatérő nem is ember, hanem földönkívüli. Már láttam korábban. De összességében tetszett, volt benne feszültség és az ismeretlen mindig érdekes.

Tuva Novotny
Benedict Wong
Oscar Isaac
Tuva Novotny
Oscar Isaac
Natalie Portman

Ahhoz túlságosan is jó, hogy utálhassuk, viszont ahhoz rémisztő és helyenként elidegenítő, túlságosan is támaszkodik a szimbólumokra, hogy rajongani lehessen érte. Elismerni viszont el kell. Garlandot is, hogy nem az egyszerű utat választotta. Ezúttal sem. 8,5/10 több»

Nehezen elképzelhető, hogy ezt a szinte metafizikai élményt fokozni lehet egy folytatással — bár az is igaz, hogy ha van rendező, aki képes lenne rá, az Alex Garland.
Értékelés: 10/10 több»

Álláspontom szerint a Garland-féle Expedíció a könyv rajongóit a hangsúly áthelyeződések, egyszerűsítések és a kihagyott fordulatok okán meg fogja osztani, mindenki más számára a mozi egy horrorisztikus megoldásokkal operáló, elgondolkodtató sci-fi lesz, ami a Stalkertől átgondoltságban, míg a The Thingtől a borzalmak mennyiségében és minőségében marad el. Összességében tehát nem lett rossz film, de a kisebb hiányosságai okán nem nevezhető igazi klasszikusnak sem.
7,5/10 több»

Magyarországon nem került bemutatásra.

(Hetedik )

A kritikusok elismerően nyilatkoztak a filmről.

(Hetedik )

Sokáig úgy volt, hogy a filmet levetítik a magyar mozik. Volt premierdátum, forgalmazó. Végül a Paramount stúdió úgy döntött, hogy az USA-n és Kínán kívül nem vetíti le moziban, hanem eladta a vetítési jogokat a Netflixnek.

(XETH )