Játssz egy 32" LG LED televízióért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Expedíció

(Annihilation)

indingo   2018. 03. 15.

Többet vártam a filmtől. Öt nő elindul az ismeretlenbe. Semmi védőruha vagy maszk, mindent megfogdosnak, mit ittak vagy ettek. A története is kicsit felületes. Mindezek ellenére örültem, hogy megnéztem, mert érdekelt a sztori, de nem lett kedvenc.

Szilonka   2018. 04. 09.

Valamire nagyon hasonlított a vége... A visszatérő nem is ember, hanem földönkívüli. Már láttam korábban. De összességében tetszett, volt benne feszültség és az ismeretlen mindig érdekes.

Berto49   2018. 03. 15.

Nagy kár, hogy a film nálunk nem került moziforgalmazásba. A Netflix vette meg a jogokat, így hazánkban sokkal kevesebben tudják megnézni ezt az idővel valószínűleg kultikussá váló tudományos-fantasztikus alkotást. A Paramount óriási baklövést követett el! Elképesztően látványos képei vannak, érdemes az operatőr nevét (Rob Hardy) megemlíteni. Igazából ezek a képek csak a filmvásznon érvényesülnének. Elgondolkodtató vízió egy esetlegesen bekövetkező idegen civilizáció támadásáról. A téma közel sem új, de a megvalósítás nagyon egyedi. Különösebb színészi teljesítmény nélküli mozi, a színésznők rutinosan tették a dolgukat, de láttam már Natalie Portmant és J. J. Leigh-t is sokkal jobbnak. Nagyon valószínű, hogy lesz még folytatás is, hiszen a trilógia másik két része még vár a megfilmesítésre.

Bazzzsi   2018. 03. 30.

Az előzetese alapján azt mondtam, hogy na ezt moziban kell megnézni. Aztán kiderült, hogy nem is adják majd a hazai mozik így maradt az internet. Már ez is gyanús lehetett volna, hogy valami nem stimmel a filmmel. A hangulata nagyon bejött a történetben keveset kaptam.

gondi94   2018. 03. 14.

Egyedi, kicsit túl rendezői filmnek is lehet mondani, de mégis sikerült a komponenseket úgy összeilleszteni, hogy élvezhető legyen az egyszerű embernek is. Mindenképp nézze meg az, aki ráunt a hollywoodi tömegfilmekre. Mozifilm a Netflixen csak így tovább!

Tuva Novotny
Benedict Wong
Oscar Isaac
Tuva Novotny
Oscar Isaac
Filmertek.blog.hu - Expedíció
Ahhoz túlságosan is jó, hogy utálhassuk, viszont ahhoz rémisztő és helyenként elidegenítő, túlságosan is támaszkodik a szimbólumokra, hogy rajongani lehessen érte. Elismerni viszont el kell. Garlandot is, hogy nem az egyszerű utat választotta. Ezúttal sem. 8,5/10
Cinegore.net - Expedíció
Nehezen elképzelhető, hogy ezt a szinte metafizikai élményt fokozni lehet egy folytatással — bár az is igaz, hogy ha van rendező, aki képes lenne rá, az Alex Garland.
Értékelés: 10/10
Smoking Barrels - Expedíció
Álláspontom szerint a Garland-féle Expedíció a könyv rajongóit a hangsúly áthelyeződések, egyszerűsítések és a kihagyott fordulatok okán meg fogja osztani, mindenki más számára a mozi egy horrorisztikus megoldásokkal operáló, elgondolkodtató sci-fi lesz, ami a Stalkertől átgondoltságban, míg a The Thingtől a borzalmak mennyiségében és minőségében marad el. Összességében tehát nem lett rossz film, de a kisebb hiányosságai okán nem nevezhető igazi klasszikusnak sem.
7,5/10

Sokáig úgy volt, hogy a filmet levetítik a magyar mozik. Volt premierdátum, forgalmazó. Végül a Paramount stúdió úgy döntött, hogy az USA-n és Kínán kívül nem vetíti le moziban, hanem eladta a vetítési jogokat a Netflixnek.

(XETH )

A filmre, illetve értelemszerűen a könyvre számos kultikus előd gondolatisága hatott (A gömb, A dolog, Solaris, Sztalker, etc.)

(Berto49 )

A film a Nebula-díjas Jeff VanderMeer trilógia (Déli-Végek) első részének alapján készült. Az első rész eredeti címe: Annihilation. A második rész a Kontroll címet kapta a magyar fordításban, a befejező rész pedig Fantomfény címen jelent meg.

(Berto49 )