Expedíció

Oscar Isaac
Tuva Novotny
Oscar Isaac
Natalie Portman

Az izgalmas történet egy biológusnőről szól, aki csatlakozik egy csak nőkből álló expedícióhoz az X Térségbe - egy titokzatos vadonba Florida déli végén, melyet lezárt a kormány. Ott kiderül, hogy nem minden az, aminek látszik a bizarr tájban, amely mindent elnyel és átalakít, ami az útjába… Több

Forgatókönyvíró: Alex Garland
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier: 2018.02.23. | Netflix (2018.04.03.)

2024.02.06 Erik Csok

Kifejezetten egy érdekes és látványos sci-fi film volt ez!

Félve ültem le megnézni a filmet, mert pár napja írtam a 2022-es „Ők” című, szerintem borzalmas filmről, és azt a filmet e film rendezője csinálta szintén, ezért az elvárások, hát, alacsonyan voltak. De ajánlották a filmet, mennyire jó, és tegnap este sikerült is megnézni. És ez egy jó film! Nekem tetszett, nagyon érdekes a történet, és a látvány, az gyönyörű, jó a színvilága is a filmnek. Tetszett benne még az is, hogy úgymond voltak „fejezetek”, és meg tudott lepni a film helyenként nagyon is. És egy sci-fi filmhez képest ez egy véres film, nem is kicsit. Bennem volt az az érzés is, hogy csak a végét ne rontsák el valami hülyeséggel, és hála istennek, nem így lett, legalábbis nekem nem volt bajom a befejezéssel, én tudtam követni a filmet, és ha figyel az ember, igenis könnyen össze tudja rakni. A színészek is jól játsszanak, Natalie Portmant én szeretem, jó színésznőnek tartom, és itt is hozza azt, amit kell. A férjét játszó Oscar Isaac is jól alakít, csak ő nem sokat szerepel. Szóval, én elvoltam ezzel a filmmel, egy érdekesebb sci-fi film, szóval aki szereti az ilyen filmeket, az megnézheti!

2018.03.15 indingo

Többet vártam a filmtől. Öt nő elindul az ismeretlenbe. Semmi védőruha vagy maszk, mindent megfogdosnak, mit ittak vagy ettek. A története is kicsit felületes. Mindezek ellenére örültem, hogy megnéztem, mert érdekelt a sztori, de nem lett kedvenc.

Izgalmas film, új színben tüntetve fel Natalie Portmant, aki nagy-nagy kedvencem. Izgalmakkal, feszültséggel teli történet az öt biológusnőről, akik vállalják az ismeretlen felfedezését. Érdekes koncepció, bár vannak benne kisebb logikai bukfencek, alapjában véve szuper kis mozit hoztak össze.

2018.05.11 HE7EDIK

A befejezésért kár, mert ez egy remek kis egyedi hangulatú scifi-horror. Nem mindenkinek való, vontatott és gondolkozni kell, de mer olyan kérdéseket is feltenni, hogy vajon az önpusztítás valóban belénk van kódolva? Az életünk előre lefutott, mert ú... Több

2022.09.26 kabel

Fantasztikus és elgondolkodtató

A film nem ad millió választ vagy szájbarágós idézeteket vagy hihetetlen főszereplőket. De amit kapunk, az több mint elég.

Magyarországon nem került bemutatásra.Szerző: HE7EDIK

A kritikusok elismerően nyilatkoztak a filmről. Szerző: HE7EDIK

Sokáig úgy volt, hogy a filmet levetítik a magyar mozik. Volt premierdátum, forgalmazó. Végül a Paramount stúdió úgy döntött, hogy az USA-n és Kínán kívül nem vetíti le moziban, hanem eladta a vetítési jogokat a Netflixnek.Szerző: XETH

A filmre, illetve értelemszerűen a könyvre számos kultikus előd gondolatisága hatott (A gömb, A dolog, Solaris, Sztalker, etc.) Szerző: Berto49

(2018. 03. 20.)
Nehezen elképzelhető, hogy ezt a szinte metafizikai élményt fokozni lehet egy folytatással — bár az is igaz, hogy ha van rendező, aki képes lenne rá, az Alex Garland.
Értékelés: 10/10 Több

Értékelés: 4.5/10
(2018. 03. 22.)
Egy műanyag sci-fi thriller
Az Expedíció egy nem túl nagy gonddal elkészített, műanyag thriller, némi sci-fi hatással, vontatott rendezésben, minimálisnál is kisebb színész-teljesítményekkel. Csak a sci-fire nagyon kiéhezett filmrajongóknak merjük ajánlani. 4,5/10 Több

Értékelés: 7.5/10
(2018. 03. 21.)
Álláspontom szerint a Garland-féle Expedíció a könyv rajongóit a hangsúly áthelyeződések, egyszerűsítések és a kihagyott fordulatok okán meg fogja osztani, mindenki más számára a mozi egy horrorisztikus megoldásokkal operáló, elgondolkodtató sci-fi lesz, ami a Stalkertől átgondoltságban, míg a The Thingtől a borzalmak mennyiségében és minőségében m... Több

Értékelés: 8.5/10
(2018. 03. 19.)
Ahhoz túlságosan is jó, hogy utálhassuk, viszont ahhoz rémisztő és helyenként elidegenítő, túlságosan is támaszkodik a szimbólumokra, hogy rajongani lehessen érte. Elismerni viszont el kell. Garlandot is, hogy nem az egyszerű utat választotta. Ezúttal sem. 8,5/10 Több

(2018. 11. 21.)
"Négy évnek kellett ahhoz eltelnie, hogy bemutassák Garland második filmjét az Ex Machina (2014) után, pedig az a sci-fi egy Oscar-díjat is besöpört, hetven egyéb más díj mellett. (Duplájára jelölték kb.)" Több