Félig üres

Curb Your Enthusiasm

2024.03.06 orákulum

Könnyed kikapcsolódás

Érdekes története van. A poénjai jók, néha kicsit talán fárasztóak. Larry David személyisége különös, de sokszor lehet vele azonosulni. A történet lényege, hogy Larry folyton kínos szituációkba keveredik, és azt próbálja megoldani több-kevesebb sikerrel. A sorozatban fellelhetőek a szexuális tartalmú szituációk is. Vannak visszatérő szituációk, és olyan szereplők, akikkel balszerencséjére többször keveredik konfliktusba. Tudom mindenkinek ajánlani, főleg azoknak, akik szeretik az obszcén humort és a szitkomokat.

2018.12.11 mamiéstöti2

Egy idegesítő unalmas sorozat számomra semmi humorral. Értelmetlen részek és a szereplők sem meggyőzőek.

2017.08.23 Deku Nézhetetlen

Aki ezt a sorozatot megálmodta és vászonra vitte annak odafent valami tényleg félig üres. Merthogy ennek a sorozatnak semmi mondanivalója, tartalma és humora sincsen.

2023.06.25 kabel

Társadalomkritika Borat módon

Larry David személyisége és kitalált története talán az egyik legszórakoztatóbb szociodráma. Hihetetlen jól megírt epizódok, melyek a társadalom szürke zónáit boncolgatják, ahol az etikai, a jó ízlés, a jó modor és a mindennapok találkoznak. Nem hinné az ember, egy egyszerű baráti vacsora milyen kényelmetlenné válhat egy csapásra, csak mert egy apróságon eltér az emberek véleménye. A létrehozott szituációkban főszereplőnk folyamatosan a rossz oldalra kerül, saját akarata ellenére, és a szituációk alakulása hihetetlen humoros annak, aki kinőtt a Big Band Theory-féle egymondatos viccekből.

2022.02.04 Tanovszky

Aki érti, annak vicces

Az egyik legviccesebb sorozat. Igaz, intellektuális humora van, nem érti mindenki. Semmiképp sem unalmas, az epizódok jól kitaláltak, poénosak, jól felépítettek, a végén csattanóval. Jelentéktelen konfliktusokat fúj fel humorosan. Kicsit régimódi a szerkezete. Szatíra, társadalomkritika. Szinte minden társadalmi csoportot és embertípust kifiguráz valahogy. Ugyanakkor van öniróniája is, nem veszi magát komolyan, mármint a sorozat. Larry karaktere igen. Ő csak "normális" akar lenni, ahogy azt a társas érintkezés szabályai elvárják, de aztán mások miatt és félreértések miatt nem jön össze neki, és ő jár pórul. Sokaknak bosszantó lehet ez a mindenbe beleszóló megmondóember, és ezért nem látják mögötte a kiváló humoristát.

2016.10.31 Szivárvány1

Érdekes alapkoncepció és élvezet volt nézni egy teljesen új nézetképet, látásvilágot. Kifejezetten élvezhető szerintem bár nem sok igénnyel indultam neki, de kifejezetten kellemeset csalódtam. De nem mindenkinek fog tetszeni, eléggé megosztó sorozat ez.

2019.01.17 Bizsu82

Gyenge film. A bemutatója alapján jobbra számítottam. Unalmas és sablonos, nincs benne szinte egy jó poén sem. Lapos és egysíkú, kiszámítható, nem ajánlom!

2023.05.15 GreyWolf

Tükröt mutat a társadalomnak. :) Általában azok nem értékelik ezt a sorozatot, akik magukra ismernek benne. :) Még több Larryt a népnek. :)

2015.10.25 ZiggityZag

Szerintem ez minden idők egyik legidegesítőbb sorozata. Elég volt megnéznem egy részt ahhoz, hogy tudjam mennyire utálom Larry-t.

2019.07.15 Dada

Ez valami borzadály. Nem szól semmiről, mint egy elkeseredett, idegesítően csúnya és buta férfi kesergéseiről, amit rémesen olcsó poénokkal próbál feljavítani.