Mithrel   2019. 02. 22.
I'm going ghost!

Nem értem, hogy gyerekkoromban miért nem találkoztam ezzel a rajzfilmsorozattal - pedig még magyar szinkronnal is nézhető. Ha adták is nálunk, nem vihették túlzásba. Igazán kár érte, ugyanis egy egyébként imádnivaló sorozatról van szó. Ellenben a mostanában készített, túlnyomórészt értelmetlen, fura vagy szimplán kicsit sem gyerekeknek való mesékkel, a Danny Phantom (vagy Danny, a fantom) valami teljesen mást kínál. A kisebbek számára is követhető cselekménye van, aranyos, valóban gyerek szereplőkkel, nem túltolt akcióval és csak néha szájbarágós tanulságokkal. Emellett pedig az "elvilegfelnőtteknek" is kedveskedik vicces kiszólásokkal, olyan poénokkal, amikkel finoman parodizálja a zsánerét... több»

A Danny Phantomot ugyanazok az alkotók készítették, akik a Tündéri keresztszülőket (Fairly Oddparents) is.

(Mithrel)

A sorozatban megjelennek utalások olyan klasszikus filmekre, mint a Szellemírtók vagy a Men in Black.

(Mithrel)