A ruha

A ruha

De jurk

Egy ruha útját követhetjük nyomon, ahogy az újabb és újabb tulajdonoshoz kerül. Megismerjük ezeknek az embereknek a vágyait és érzelmeit. A ruha véletlenül egy takarítónőhöz kerül, aki nagyon szépnek találja magát benne. Balszerencséjére, nem csak ő gondolja… Több

Forgatókönyvíró: Alex van Warmerdam
Ország: Hollandia
Premier: 1996.03.21.
Ricky Koole

2019.11.09 tomrocky

Nekem nagyon bejött az egésznek a hangulat úgy, ahogy volt, ettől eltekintve viszont a történet egy kissé túlbonyolított, túl sok epizódból áll, ami mind más és más, és nem biztos, hogy mind tetszeni fog mindenkinek.

2019.07.02 Berto49

Az Élet egy leveles textília „szemével”

Elgondolkodtató holland művészfilm. Maradva a textilnél, a patchwork fogalma jut az eszembe. Anyagdarabkákból összeálló mozaik, vissza-visszatérő hősökkel, inkább szomorú, mint vidám epizódok segítségével. Más kérdés, hogy a bemutatott élethelyzetek szánnivaló sorsokról szólnak. Halál, magányosság, emésztő, de viszonzatlan szeretetvágy, erőszak, mind az Élet árnyékos oldalát mutatja. Kimondottan szeretem a drámai filmeket, de kevesebb több lett volna, így túl sok volt a film pesszimista kicsengése.

2016.10.09 Sztyúi

Ez a film rengeteg tabut kísérel meg ledönteni, ennek ellenére szerintem a történet mégsem elég pörgős hozzá, hiszen nem egyszer érdektelenségbe fullad. Persze ezt még teljesen el lehet nézni egy ilyen röptű gondolatiságnál. Kíméletlen koncepció, az biztos.